Juniori bolji od Kosova

Crna Gora slavila 84:79

2060 pregleda 0 komentar(a)

Juniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore savladala je Kosovo 84:79 u prvom pripremnom meču za Evropsko prvenstvo.

Selekcija Vasa Milovića slavila je protiv starijeg rivala, budući da je Kosovo igrali sa U20 reprezentacijom.

Bio je to prilično izjednačen meč - Crna Gora je dobila prvu četvrtinu 22:21, gosti odgovorili i poslije 20 minuta vodili 43:38.

Treći period donio je najbolju igru juniora Crne Gore, koji su ubacili 27 poena i trasirali put ka pobjedi.

Petar Minić je ubacio 22 poena, Amar Ličina je dodao 19. Dvocifreni su bili još Nikola Ratknić i Igor Joković sa po 10 poena.

Amar Hot je ubacio devet, Aleksa Lekić pet, Krsto Dubljević četiri, a po tri poena su kreirali Milorad Brajović i Petar Radonjić.

Naredne provjere juniori će imati na turniru u Sjevernoj Makedoniji.