NBA: Vučević dominirao u reketu, Hardenov šou protiv Njujorka

Tim crnogorskog reprezentativca poražen je u neizvjesnom duelu u Teksasu 99:96
2 komentar(a)
Džejms Harden, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 10.10.2017. 09:05h

Crnogorski reprezentativac Nikola Vučević zabilježio je 9 poena, uz 14 skokova i 4 asistencije u porazu Orlando Medžika od Dalasa 99:96.

U neizvjesnom duelu u Teksasu, Dalas je trijumfovao uz 16 poena Denisa Smita, 14 Harisona Barnsa i 10 Dirka Novickog.

U Vučevićevom timu, Di Džej Ogustin je predvodio goste sa 24 poena (6 trojki), dok je Mario Hezonja postigao 10, uz 7 skokova, prenosi Sportklub.

Košarkaši Detroita opstvarili su drugu pobjedu u trećem predsezonskom duelu, a odličnu partiju u trijumfu protiv Indijane 107:97 pružio je Boban Marjanović.

Srpski reprezentativac je bio starter u domaćoj ekipi umjesto bolesnog Andrea Dramonda i ukazanu priliku odlično je iskoristio. Bobi je brzo postigao 6 poena, a do poluvremena je duplirao učinak.

Centar Pistonsa u istom ritmu je počeo i drugi dio meča, ali je ubrzo napustio teren i otišao u svlačionicu. Kakav problem je u pitanju, nije saopšteno.

Meč je završio sa 14 poena (6/8 za dva, 2/3 slobodna bacanja) i 5 skokova za 21 minuta u igri i uz Redžija Džeksona i Iša Smita bio je najefikasniji u ekipi iz Mičigena.

Ekipa Memfisa izgubila je od Atlante 100:88. U tim Grizlisa vratio se oporavljeni Mark Gasol (4 poena), a Njemac Denis Šruder je sa 21 poenom i 4 asistencije predvodio Hokse.

Hjuston je u Njujorku upisao i treći trijumf u isto toliko mečeva, dok Niksi još ne znaju za pobjedu u pripremnom periodu. Hjuston je slavio sa 117:95 uz 36 poena Džejmsa Hardena (7/14 za tri), 9 skokova i 11 asistencija, Klint Kapela je dodao 19, a Erik Gordon 18 poena. Kris Pol nije igrao.

U četvrtom porazu Niksa Tim Hardavej je postigao 21, a Markus Bizli i Damijen Dotson po 17 poena.

Boston je protiv Filadelfija na poluvremenu vodio sa 59:39 i potom je lagano meč priveo kraju - 113:96. U odsustvu Kajrija Irvinga najefikasniji je bio Semi Ojeleje sa 16 poena, Teri Rozer je upisao 15, a Džalen Braun i Markus Smart po 12 poena.

Kod Siksersa Ben Simons je prednjačio sa 15 poena i 6 skokova, a Dario Šarić je postigao 9, uz 7 skokova i asistenciju za 20 minuta.

Šarlot je u posljednjoj četvrtini u Majamiju imao 10 poena viška (99:89), ali je tim iz Floride preokrenuo i pobijedio 109:106. Goran Dragić nije igrao, a po 18 poena za domaći tim postigli su Džoš Ričardson i Tajler Džonson.

Košarkaši Sakramenta pretrpjeli su i treći uzastopni poraz u četvrtoj pripremnoj utakmici pred početak NBA sezone.

Portland je savladao Kingse u Kaliforniji sa 97:83.

Blejzersi su u drugoj polovini prve četvrtine preuzeli kontrolu i u većem dijelu utakmice imali su dvocifrenu prednost. Sakramento, oslabljen neigranjem Džordža Hila i Vinsa Kartera, tek krajem trećeg perioda se približio na 63:60, ali su gosti serijom 19:5 definitivno prelomili meč za drugi trijumf u tri pripremna duela.

Jusuf Nurkić je bio najefikasniji sa 16 poena (5/13 za dva, 6/8 slobodna bacanja), uz 7 skokova i 2 asistencije, Damijan Lilard je dodao 14, a Si Džej Mekolum 12 koševa. Kod Kingsa Džastin Džekson je zabilježio 16 poena.

Juta je bila ubjedljiva protiv Feniksa - 120:102. Džezeri su na poluvremenu vodili sa 65:41 i bez poteškoća meč priveli kraju.

Španac Riki Rubio je predvodio ekipu iz Solt Lejk Sitija sa 20 poena, a interesantno nije imao nijedan skok i asistenciju. U poraženom timu Devin Buker je zabilježio 19 poena.