Marija Leković MVP, Jovana Savković u idealnoj petorci

Mlade košarkašice Crne Gore sinoć savladale Tursku i osvojile Evropsko prvenstvo B divizije

6797 pregleda 5 komentar(a)

Mlada ženska košarkaška reprezentacija Crne Gore osvojila je Evropsko prenstvo B divizije, igrala sjajno na turniru u Skoplju i izborila plasman u A diviziju.

Crna Gora je bila ubjedljiva protiv svih rivala, ostvarila svih sedam pobjeda, a najmanjom razlikom savladala Izrael u polufinalu (81:71) i u velikom stilu se plasirala u A diviziju. Tim Vladana Radovića je u finalu pobijedio Tursku 98:56.

U Skoplju je briljirala Marija Leković. Prosječno je bilježila 14,6 poena, 3,5 skokova, 4,4 asistencije i 2,3 ukradene lopte, pa je proglašena za najbolju košarkašicu na šampionatu.

Košarkašici Budućnost Bemaksa MVP nagradu je dodijelio predsjednik Košarkaškog saveza Sjeverne Makedonije i bivši košarkaš Pero Antić.

Leković i Antić
Leković i Antićfoto: Fiba.basketball

Osim Marije Leković, nagradu je dobila i Jovana Savković koja je uvrštena u idealnu petorku takmičenja.