Debakl juniora, bez pobjede čekaju osminu finala i meč protiv Srbije

Juniorska košarkaška reprezentacija izgubila od Italije 76:41

3486 pregleda 4 komentar(a)

Muška juniorska košarkaška reprezentacija pretrpjela je ubjedljiv poraz na Evropskom prvenstvu u Izmiru.

Juniori su danas izgubili od Italije 76:41.

Ekipa je i na ovoj utakmici imala problema u napadu, u prvoj četvrtini postigla osam, a u trećoj šest poena!

Italija je fizičku nadmoć pretočila u dvocifrenu prednost već u prvom periodu. 18:8 bilo je nakon deset minuta.

Dosta problema sa defanzivnim skokom je imala Crna Gora u drugoj četvrtini, pa se rival odlijepio i praktično tu riješio pitanje pobjednika. Poslije prvog poluvremena rezultat je bio 42:19.

Igor Joković je sa 10 poena bio najefikasniji u našem nacionalnom timu. Aleksa Lekić je uz devet imao i pet skokova, dok je Petar Minić dodao devet.

Ekipa Vasa Milovića je u grupnoj fazi pretrpjela sva tri poraza. Prije Italije Crna Gora je izgubila od Litvanije 75:56 i Hrvatske 67:56.

Ekipa je zauzela četvrto mjesto u grupi i u osmini finala igraće protiv Srbije.