Mirković dominirao, kadeti pali u finišu protiv Sjeverne Makedonije

Crna Gora sjutra od 18.45 igra sa Španijom

4532 pregleda 10 komentar(a)

Muška kadetska (U16) košarkaška reprezentacija Crne Gore je porazom otvorila Evropsko prvenstvo u Skoplju.

Izabranici Rajka Krivokapića su u uzbudvljivoj utakmici poraženi od Sjeverne Makedonije - bilo je 69:62 za domaćina takmičenja.

Makedonci su u prvom poluvremenu imali i 17 poena prednosti, ali se situacija bitno promijenila u nastavku. Crna Gora je topila minus, a četiri minuta prije kraja i vodila 60:57.

Finiš je, ipak, pripao domaćinu koji je bio spretniji i srećniji (Dimitar Zetov je trojkom o tablu na isteku napada donio 66:62 na 31 sekund prije kraja).

David Mirković je sa 30 poena i 19 skokova (osam ofanzivnih) predvodio naš tim, dvocifren učinak je imao samo još Marko Radunović sa 14 koševa.

U Sjevernoj Makedoniji se istakao Zetov sa 20 pogodaka, Nikola Janičik je upisao 14...

Crna Gora sjutra od 18.45 igra sa Španijom, a rivali u grupi D je još Grčka. Meč sa Helenima je u nedjelju od 14.15.