Srbija na krilima Nikole Jokića od -15 do pobjede protiv Italije u prijateljskom meču

Srbiju je dabl-dabl učinkom do pobede predvodio Nikola Jokić, zabilježivši 18 poena, 10 skokova, Fontekio kod Italijana ubacio 25 koševa

10289 pregleda 10 komentar(a)
Nikola Jokić, Foto: Beta

Košarkaši Srbije pobijedili su večeras Italiju sa 90:86 (24:23, 20:30, 21:19, 25:14), u prijateljskom meču na DBB Superkupu u Hamburgu.

Srbiju je dabl-dabl učinkom do pobede predvodio Nikola Jokić, zabilježivši 18 poena, 10 skokova i pet asistencija. Pratili su ga Vladimir Lučić, Vasilije Micić i Nikola Milutinov sa po 15 poena.

Kod Italije su se izdvojili Simone Fontekio sa 25, Nikolo Meli sa 17 i Niko Manion sa 16 poena.

U prvoj deonici viđen je egal meč, da bi u drugoj četvrtini Srbija odigrala loše u fazi odbrane, i dozvolila Italiji da sa devet poena prednosti ode na odmor 44:53.

Italiju su do prednosti na poluvremenu predvodili Simone Fontekio sa 14 i Nikolo Meli sa 12, dok se kod Srbije izdvojio Nikola Milutinov sa 13 poena.

"Azuri" su u trećoj četvrtini išli i do maksimalnih 15 poena prednosti (70:55), da bi "orlovi" do kraja te dionice smanjili zaostatak na sedam poena i napravili dobru podlogu za ono što je uslijedilo - potpuni preokret.

Izabranici Svetislava-Karija Pešića bolje su zaigrali u posljednjoj četvrtini, posebno u fazi odbrane, i uspjeli da preokrenu rezultat i u penal završnici zabilježe pobjedu.

Srbija će drugi meč na turniru igrati protiv boljeg iz duela domaćina Njemačke i Češke.