Kadetkinje dobile 3. četvrtinu 17:0!

Kakva je razlika u kvalitetu, najbolje govori podatak da su Norvežanke u 2. poluvremenu dale mizernih pet poena, od toga četiri u posljednja tri minuta! Na kraju je bilo 59:24

9693 pregleda 6 komentar(a)
Ksenija Nišavić na današnjoj utakmici, Foto: FIBA

Mlade košarkašice Crne Gore su ovog ljeta osvojile B Evropsko prvenstvo u Skoplju, njihovim putem idu i kadetkinje - izabranice Petra Stojanovića upisale su i drugu pobjedu na šampionatu u Podgorici, jer su savladale Norvešku 59:24.

Koliko su dominantne bile "crvene", najbolje oslikava rezultat 3. četvrtine, u kojoj je bilo nestvarnih 17:0!

Kakva je razlika u kvalitetu, najbolje govori podatak da su Skandinavke u 2. poluvremenu dale mizernih pet poena, od toga četiri u posljednja tri minuta!

Nije ni Crna Gora blistala u napadu, iz igre je šutirala tek 34 odsto, ali je i to bilo dovoljno.

Valentina Vrcan je ubacila 11 poena, devet je dodala Jelena Bulajić, osam Ksenija Nišavić, a po sedam Janja Dragišić, Atina Radević i Nada Drobnjak.

Nade crnogorske košarkaše sljedeći meč igraju u utorak u "Bemax areni" protiv Bugarske od 18.45 časova.

Ukoliko pobijede, osiguraće 1. mjesto u grupi B i četvrtfinale sa drugoplasiranom ekipom iz grupe A.