Crna Gora stala na velikom odmoru, Litvanija sjajnom 3. četvrtinom prekinula niz pobjeda „crvenih”

Tim Boška Radovića se odlično držao u 1. poluvremenu u Kaunasu, ali su Litvanci 3. četvrtinu dobili 32:15 i riješili pitanje pobjednika. Na kraju je bilo 90:73

42590 pregleda 22 komentar(a)
Duel Domantasa Sabonisa i Marka Simonovića, Foto: FIBA
Ažurirano: 27.08.2022. 20:21h
Završeno
20:18h

Sjajnih 20 minuta nije bilo dovoljno protiv Litvanije, koja je u prepunoj „Žalgirio areni” savladala košarkaše Crne Gore 90:73 i prekinula niz od tri pobjede tima Boška Radovića.

„Crveni” su u 1. poluvremenu bili ravnopravni zvijezdama NBA i Evrolige, imali i pet poena prednosti, ali je pitanje pobjednika riješeno u 3. četvrtini.

„Zelena šuma” je taj dio igre dobila 32:15, proradilo joj je i najjače oružje - šut za tri poena, pa je pred posljednjih 10 minuta bilo nedostižnih 71:51.

20:16h

Peri svojim 21. poenom vraća na minus 10 na tri minuta i 20 sekundi do kraja (80:70). Valančunas zakucava nakon promašaja, potom pogađa dva puta Kuzminskas za 86:70 i rješava pitanje pobjednika.

20:14h
20:10h

Nažalost, Litvanci vezuju četiri poena i četiri minuta i 51 sekundu prije kraja povećavaju na 78:64. Tajm-aut za Radovića.

20:09h

Peri daje i trojku za 74:64 na pet i po minuta do kraja. Crna Gora je još „živa”.

20:06h

Crna Gora prilazi na minus 13 nakon koša i dodatnog bacanja Perija (74:61, 34. minut).

20:05h

Dobre vijesti su stigle iz Homutova - Mađarska je savladala domaću Češku 82:79, što je olakšavajuća okolnost za Crnu Goru.

Naime, Česi i dalje imaju dvije pobjede manje od „crvenih”, pa bi još samo jedan trijumf u preostala četiri kola vjerovatno bio dovoljan timu Boška Radovića za odlazak na Mundobasket.

Mađari imaju pobjedu manje od Crne Gore, ali i goru međusobnu koš-razliku, a nelogično je očekivati da dva puta sruše BiH i ponovo pobijede Češku...

19:54h

Pred posljednjih 10 minuta je plus 20 za Litvaniju (71:51), nakon četvrte trojkel Grigonisa uz zvuk sirene.

Litvanci su 3. četvrtinu dobili čak 32:15.

19:50h

Po dva bacanja su promašili Radović i Simonović, Litvanci odlaze na plus 18 (66:48). U 2. poluvremenu je 27:12.

19:47h

Proradilo je najjače oružje Litvanije - šut za tri poena. Pogađa i Grigonis za 64:48.

19:45h

Nažalost, sada je minus 15 nakon trojke Kuzminskasa za 61:46 u 28. minutu.

19:42h

Centri Crne Gore koriste što su domaći u bonusu, po dva bacanja pogađaju Dubljević i Radović - 56.46.

19:36h

Litvanci su pojačali tempo, Butkevičus daje trojku za plus 12 (54:42) u 26. minutu. Serija domaćih je 13:2.

19:33h

Butkevičus u novoj kontri daje koš za 48:40, a imaće i dodatno bacanje nakon tajm-auta Boška Radovića. Iskoristio ga je i dao svoj deveti poen za plus devet.

19:32h

Popović griješi, Butkevičus krade loptu i iz kontre prvi put donosi plus šest.

19:30h

Aleksa Ilić je počeo 2. poluvrijeme, imao jednu odličnu odbranu, a sada i dao koš za 41:38.

Ubrzo i Mihailović iz kontre pogađa, ali Jokubaitis daje trojku za 44:40.

19:29h

Sabonis nastavlja tamo gdje je stao u 1. poluvremenu i svojim 12. poenom vraća rekordnih plus pet (41:36).

19:12h

Brazdeikis je dao trojku nakon tajm-auta, a onda je Valančunas rampom spriječio Perija da izjednači pred poluvrijeme.

Domaći vode 39:36, a razliku su napravili u skoku (22 prema 12), asistencijama (12 naspram šest), ali se Crna Gora drži boljim šutem za tri poena (45 odsto).

19:09h

Peri je svojim 13. poenom izjednačio na 36:36 u posljednjem minutu 1. poluvremena.