Crna Gora korak bliža Berlinu: Dubljević umirio Belgijance

Bojan Dubljević u duelu sa Ismaelom Bakoom, Foto: FIBA
Završeno
15:18h

Kraj. Crna Gora je pobijedila Belgiju 76:70.

Belgijanci su branili zadnji napad, nisu išli na faul, Peri je promašio, ali nije bilo vremena.

Važan trijumf u borbi za plasman u drugu fazu.

Crna Gora je odigrala u sjajnom ritmu veći dio meča, imala je 20 poena prednosti, ali su uporni Belgijanci prijetili do kraja, u trenucima kada je napad "crvenih" posustao.

Na kraju, ipak, nije bilo neizvjesnosti, "crveni" su odbranili ono što su zasluženo stekli.

Bojan Dubljević je blistao - 21 poen, 11 skokova, uz indeks korisnosti 30. Dubljević u prva dva meča nije izvodio nijedno slobodno bacanje, a upisao je 39 poena - to govori kakvo je i suđenje na šampionatu.

stat

Odličan napadački i Kendrik Peri sa 19 poena (pet asistencija), Vladimir Mihailović je postigao 14.

stat

Crna Gora u nedjelju, takođe, od 13 i 30 igra protiv Bugarske.

Izmjena: 15:27h
15:16h

Ponovo napadački prazan hod, nema na parketu dvojice najefikasnijih - Dubljevića i Mihailovića, Belgijanci su prišli na 76:70, 26 sekundi prije kraja.

15:14h

Belgija je prišla na minus osam, 76:68, još jedan neiskorišteni napad u završnici, minut i 20 do kraja.

15:12h

Dva propuštena napada Crne Gore, pa peti faul Dubljevića. Do kraja je minut i 45 sekundi.

15:10h

Zakucavanje Tumbe 76:66, 2:50 do kraja...

15:07h

Opet su Belgijanci prišli - sada na minus devet i opet trojka Crne Gore, Peri ovoga puta - 76:64.

15:04h

Nakon pet napada bez koša Crne Gore, Belgijanci su smanjili sa minus 20 na minus 10, ali važnu trojku pogađa Popović, 73:60. Do kraja 5:18 minuta.

15:01h

Belgijanci smanjuju na 70:56, ali Crna Gora mora da zadrži ritam i upiše što ubjedljiviju pobjedu. Naime, moguće je da sa Gruzijom i Belgijom zatvori krug ekipa sa istim učinkom, a u tom slučaju odlučuje međusobna koš- razlika. Belgijanci su domaćine savladali 79:76.

Tajm-aut Radovića.

14:57h

Mihailović daje dva bacanja za 20 razlike - 70:50

14:52h

Deset minuta prije kraja, Crna Gora je na pragu prve pobjede na 41. Eurobasketu, jer ima rekordnih plus 18 - 68:50 nakon trojke Mihailovića za kraj treće dionice.

14:51h

Peri se razgoropadio, pogađa i trojku za pllus 18 (63:45).

14:45h

Obasohan jedini igra od Belgijanaca, dao je trojku i već ima 21 od 39 poena svog tima. Ipak, Drobnjak uz zvuk sirene daje sjajan koš, a Peri krade loptu i zakucava za 54:39.

Radović karakterističnim poluhorogom donosi rekordnih plus 17 (56:39).

Izmjena: 15:09h
14:42h

Belgijanci ne koriste dva napada nakon tajm-auta, Crna Gora ide na 13 razlike nakon koša Radovića. Tehnička za Đerđu, Peri realizuje bacanje za 50:36.

14:35h

Bako je zakucao, Mihailović uzvratio trojkom, ali Obasohan opet lako prolazi za 42:36.

Mihailović uzvraća na isti način, a onda Dubljević trećom trojkom vraća dvocifrenu prednost (47:36). Tajm-aut za Đerđu.

14:34h

Prve poene u 2. poluvremenu daje Simonović, sa linije slobodnih bacanja - 39:32.

14:17h

Dubljević je, kao i u 2. poluvremenu protiv Turske, sada u 1. dao 18 poena, ali još nije šutnuo nijedno slobodno bacanje u Tbilisiju! Kao da ne igra na poziciji centra. A nije da nije bilo prilika kada je morao da mu bude suđen faul pri šutu...

Na drugoj strani, najefikasniji je Retin Obasohan sa 16 poena, s tim da je on već devet puta bio na liniji penala.

Crna Gora je stala u finišu 2. četvrtine i dozvolila „lavovima” da sa minus 16 (33:17) dođu do lako dostižnih pet razlike (37:32).

14:16h

Suđenje je opet loše, arbitri sada nisu vidjeli faulove nad Perijem i Dubljevićem u istom napadu. Kapiten je nekako dao koš, ali je na drugoj strani uzvratio Obasohan za 37:32 na poluvremenu.

14:14h

Peri je dva puta u jednom napadu izgubio loptu (prvu je u posjed vratio Dubljević), a Obasohan opet iznudio dva bacanja i pogodio ih za 35:30.

14:13h

Nema rješenja za beka Asvela, opet je iznudio dva bacanja i dao jedno. Ubacio je 12 poena, devet zaredom, a  nakon promašaja je Ismael Bako zakucao na prilazak na svega minus pet (33:28). Prekida je Dubljević.

14:11h

Obasohan je u seriji, osmim uzastopnim poenom, a prvom trojkom, smanjuje na 33:25.