Crna Gora savladala upornu Bugarsku: "Crveni" na korak od Berlina

Crna Gora nakon ove pobjede ima dva trijumfa i poraz, Bugarska sva tri poraza

51355 pregleda 38 komentar(a)
Završeno
15:11h

U najavi Eurobasketa utakmice Crne Gore protiv Belgije i Bugarske označene su kao presudne u borbi za nokaut fazu.

Ta dva ispita naša selekcija je položila - nakon Belgije, tim Boška Radovića danas je savladao i Bugarsku (91:81) i došao na korak od plasmana u nokaut fazu, koja se igra u Berlinu.

Bugarska se nije predavala, u prvom poluvremenu je sjajno šutirala, kako za dva, tako i za tri poena, pa je nakon 20 minuta imala i poen prednosti - 46:45.

Crna Gora je u prvom dijelu samo jednom bila precizna van linije 6,75, ali je u trećoj četvrtini predvođena sjajnim Vladimirom Mihailovićem, kojem su se priključili Nemanja Radović i Igor Drobnjak kompletirala seriju 12:0 i povela 57:46.

Košarkaška reprezentacija Crne Gore

U 3. četvrtini dvije bitne, vezane trojke pogodio je i Peri, Bugari su bili pet minuta bez poena, ali su u finišu tog dijela i početkom 4. četvrtine ipak uspjeli da se vrate i serijom 8:0 priđu na 67:64.

Uslijedile su potom po dvije trojke na obje strane, a onda je, nakon poena Vezenkova i Ivanova Bugarska povela prvi put u 2. poluvremenu - 75:73.

Odgovorio je potom Mihailović novom trojkom, Radović je vezao četiri poena i Crna Gora je ponovo povela - 80:75.

Nisu su Bugari predavali, smanjili su na dva poena minusa, da bi Bojan Dubljević, koji je odigrao još jedan odličan meč, pogodio za dva, iznudio faul, a onda i bio precizan sa penala, pa je na semaforu pisalo 83:78.

Nikšićanin je stavio tačku na meč polaganjem nakon asistencije Perija za 87:80, 70 sekundi prije kraja.

Najeifikasniji u reprezentaciji Crne Gore bio je Mihailović sa 23 poena, šest skokova i pet asistencija. Igor Drobnjak je sjajnu rolu završio sa 17 poena, koliko je ubacio i Dubljević, kojem je jedan skok nedostajao za dabl-dabl.

Radović je meč završio sa 16, a Peri sa 12 poena.

Peri se tokom druge četvrtine, baš kao i Petar Popović požalio na povredu, ali je za razliku od Cetinjanina bio na parketu u 2. poluvremenu.

Crna Gora u utorak (16.15) igra protiv Španije.

Izmjena: 16:22h
15:07h

Di Bost pogađa jedno bacanje - 87:81.

15:05h

Sjajna igra dva na dva Perija i Dubljevića, poeni kapitena - 87:80.

15:03h

Sjajan prodor Perija - 85:80.

15:01h

Zakucavanje Ivanova - 83:80.

14:58h

Pogodio je Dubljević za dva, a onda je pogodio i slobodno bacanje - 83:78.

14:57h

Poeni Radovića nakon ofanzivnog skoka - 80:75.

Ali, Bugari odgovaraju novom trojkom, 14. na današnjem meču - 80:78.

14:54h

Koš Radovića uz faul Ivanova. Košarkaš Mursije ipak nije pogodio i dodatno bacanje - 78:75.

Izmjena: 15:22h
14:53h

Sad Bugari vode, poeni Ivanova iz kontre - 75:73.

Mihailović odgovara trojkom - 76:75.

14:52h

Nova trojka Vezenkova, nakon što je Mihailović napravio faul u napadu - 73:73.

14:50h

Po dvije trojke na obje strane - 73:70

14:47h

Nesportska lična greška Ivanovića. Karamfilov pogađa jedno bacanje, potom Ivanov sam u reketu - 67:64.

Serija Bugarske 8:0.