Sjajan meč u Kelnu: Njemačka se ne zaustavlja, Litvanija još traži prvu pobjedu

Njemačka slavila nakon dva produžetka - 109:107

6016 pregleda 3 komentar(a)

Košarkaška velesila, Litvanija na ovogodišnjem Eurobasketu igra znatno ispod nivoa - nakon poraza od Slovenije na startu takmičenja, te juče od Francuske, baltička selekcija je danas izgubila i od Njemačke.

Jedan od domaćina Eurobasketa slavio je u neizvjesnom meču, nakon dva produžetka 109:107.

Litvanija je imala napad za novi produžetak ili za pobjedu, Brazdeikis je promašio za dva poena, a onda je Butkevičijus nakon ofanzivnog skoka promašio trojku.

Domaći su i ranije mogli da riješe meč, dva minuta prije kraja regularnog dijela su vodili 89:82, ali do kraja nisu uspjeli da pogode, pa su Litvanci izborili dodatnih pet minuta.

U prvom produžetku Litvanija je konstantno vodila, ali je Njemačka uspjela da izjednači i uvede meč u drugi produžetak u kojem je izborila treću pobjedu na prvenstvu.

Najefikasniji kod Njemaca bio je Franc Vagner sa 32 poena. Denis Šruder je ubacio 25, a Maodo Lo 21 poen.

Kod Litvanaca se istakao Jonas Valančijunas sa 34 poena i 14 skokova.

Litvanija će protiv Mađarske i BiH morati da trijumfuje ukoliko želi u drugu fazu.