Francuzi u finišu spašavali pobjedu protiv Mađara

Francuzi imaju dvije pobjede i poraz, Mađari još bez pobjede

9268 pregleda 0 komentar(a)

Košarkaši Francuske savladali su Mađarsku 78:74 i upisali drugu pobjedu na Eurobasketu.

Sa druge strane Mađari su nakon tri kola još bez pobjede.

Francuska je od starta vodila, već u prvoj četvrtini imala dvocifrenu prednost, ali je do odlaska na odmor Mađarska bila u igri, pa je nakon 20 minuta imala tri poena minusa - 42:39.

Nakon poena Gobera Francuzi su u trećoj četvrtini ponovo imali 12 poena prednosti (54:42), poslije polaganja Furnijea i maksmalnih 15 (65:50), ali su poptuno pali u završnih deset minuta.

Mađari su dobrom igraom u posljednjoj četvrtini izborili neizvjesnu završnicu i poslije trojke Adama Hange u posljednji minut ušli sa dva poena minusa - 74:72. Potom Francuska nije realizovala napad, a onda je Vojvoda promašio trojku za vođstvo i faulirao Albisija, koji je oba puta bio neprecizan sa penala.

Nakon drugog promašenog bacanja Albisija, Francuzi su uhvatili loptu, a Alen faulirao Jabuselea. Košarkaš Reala je pogodio oba bacanja i riješio pitanje pobjednika.

Najefikasniji kod Francuza bio je Jabusele sa 17 poena, Gober je ubacio 15, a Furnije 12.

Kod Mađara je najbolji bio Hanga sa 18 poena.