Dragić: Zašto nisam igrao? Pitajte selektora

Slovenija juče izgubila od BiH, a Dragić nije ulazio u igru u drugoj i trećoj četvrtini

11303 pregleda 0 komentar(a)

Košarkaši Slovenije pretrpjeli su juče prvi poraz na Eurobasketu, ali i prvi na šampionatima Evrope još od 2015. godine kada ih je u osmini finala savladala Letonija.

Aktuelni evropski šampion izgubio je u Kelnu od Bosne i Hercegovine 97:93, a taj poraz je pao teško svima u taboru "zmajčeka".

Tako je nakon meča objavljen video u kojem najbolji slovenački igrač Luka Donči psuje na tajm-autu, baca flašu i u nevjerici govori "od koga mi gubimo"a nakon meča nije bio raspoložen ni Goran Dragić.

Dragić nije igrao u drugoj i trećoj četvrtini, očigledno mu je to zasmetalo, pa je na pitanje novinara zašto nije igrao kratko poručio:

"Pitajte selektora", rekao je Dragić, a onda otišao u svlačionicu.

Selektor Aleksander Sekulić je nakon meča kritikovao igrače.

"BiH je zasluženo pobijedila. Mi nismo bili pravi od prvog minuta, dali smo im previše prostora i pogađali su sa svih pozicija. Nadam se da ćemo nešto naučiti iz ovog poraza jer nas u utorak čeka još jedna teška utakmica, protiv domaćina Njemačke", rekao je Sekulić.

Slovenija je nedavno izgubila od Njemačke u kvalifikacijama za Mundobasket.