Bravo Crna Goro: "Crveni" preživjeli pakao Tbilisija i zakazali put u Berlin

Velika pobjeda naše selekcije nad Gruzijom, u osmini finala sa Njemačkom

Dino Radončić i Šermadini, Foto: Reuters
Završeno
20:52h

Bravo Crna Goro - "crveni" idu u Berlin na duel sa Njemačkom.

Crnogorska reprezentacija pobijedila je domaćina Gruziju 81:73 u meču odluke i plasirala se u osminu finala Eurobasketa.

Kakva pobjeda i kakva dva velika heroja u sjajnoj, borbenoj i homogenoj ekipi.

Iz takvog tima izrastao je veliki Igor Drobnjak, mladić iz drugog plana sa 22 poena, od kojih je većinu postigao kada je bilo važno.

Drugi heroj je Kendrik Peri, Amerikanac koji se sjajno uklopio u ekipu, kvalitetom podigao igru, a karakterom bio lider - 17 poena i devet asistencija u meču odluke.

Bojan Dubljević, iznerviran lošim (domaćinskim) suđenjem, rano je dobio četiri faula, pa pogodio dvije važne trojke, odlični Dino Radončić, hrabri Nemanja Radović... - svi do jednog su dali doprinos velikoj pobjedi u napetoj atmosferi pred gruzijskim navijačima...

stat
Izmjena: 21:11h
20:51h

Nesuđeni koraci, pa nesuđen namjeran faul Gruzina, ali najvažnije je da je Radović precizan sa linije penala - makar jednom - 79:71.

20:50h

Radončić jedno bacanje - 78:71.

20:50h

Trojka domaćina - 77:71. 31 sekunda do kraja.

20:48h

Igor Drobnjak - kakav šou mladog beka. Koš uz faul - 22 poena, 77:68.

20:48h

Strašan koš Dina Radončića iz ofanzivnog skoka, uzvraća Činčaradze - 74:68.

20:47h

Mamukelašvili je pogodio dva bacanja, Gruzini su na tri faula, minut i 20 do kraja.

20:46h

Šta radi Drobnjak - 19 poena, 72:64. Minut i po do kraja.

20:41h

Kvoterbek Peri, pas s kraja na kraj terena za Drobnjaka - 70:62. Dva minuta i 20 sekundi do kraja...

20:40h

Mihailović sa osam metara - 68:62.

20:38h

Crna Gora je u bonusu, Gruzija ima samo jedan faul - 3,20 do kraja, 65:62.

20:35h

Simonović sa vrha reketa - 65:58. Na drugoj strani Šermadini iz ofanzivnog skoka, 65:60.

20:33h

Poeni sa linije bacanja Šermadinija, 63:58. Pet i po minuta do kraja...

20:33h

Duboko smo u 4. četvrtini, Gruzija ima deset faulova ukupno na meču.

20:32h

Odlični Drobnjak - 15 poena, 63:56.

20:31h

Ovo je već odluka koja je direktno u korist domaćina - Dubljeviću je suđen faul u napadu, iako ga je igrač Gruzije bar dva puta faulirao prije sudijske odluke. Dubljevićev peti faul...

20:30h

Dobar napad Gruzije uprkos energiji u odbrani Crne Gore - 61:56.

20:27h

Faul Radončića - teška odluka sudija... Mirnoća je sada najvažnija...

20:26h

Druga trojka kapitena - Dubi za tri, pa Bitadze zakucava nakon lijepe akcije, 61:54.