Prva medalja nakon ere Dirka Novickog: Njemcima bronza, Poljaci ostali bez odličja

Njemačka savladala Poljsku 82:69

13192 pregleda 1 komentar(a)

Bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u košarci osvojila je Njemačka - domaćin završnice Eurobasketa je u meču za treće mjesto savladao Poljsku 82:69.

Ovo je prva medalja za Njemačku u košarci još od srebra u Beogradu 2005. godine.

Sa druge strane, Poljska bajka nije imala srećan kraj. Ekipa Igora Miličića je jedno vrijeme i zaprijetila Njemačkoj, u posljednjoj četvrtini nekoliko puta izjednačila rezultat, ali nije imala snage za preokret.

Njemaka se odlijepila i meč prelomila u posljednjih pet minuta zahvaljujući šutu za tri poena.

Kada je Garbač pogodio trojku za 59:59, na više od sedam minuta do kraja, Poljska se vratila u meč. Ali, uzvratili su domaći, prvo Timan, pa Fojtman, a kada je Šruder pogodio za 73:64 (četiri minuta prije kraja) bilo je jasno da će Njemci osvojiti medalju.

Njemačka je u prvom poluvremenu kontrolisala rezultat, nakon 20 minuta imala i dvocifrenu prednost (36:23), ali su se Poljaci u nastavku vratili zahvaljujući Garbaču (4/4 za tri) i Dževi. Za kompletnu senzaciju nedostajao je nešto bolji učinak Ponitke koji je zbog pet ličnih grešaka ranije završio meč. Postigao je devet poena.

Najefikasniji kod Njemaca bio je Šruder sa 26 poena, dok je Fojtman ubacio 14.

Kod Poljaka je najefikasniji bio Sokolovski sa 18 poena.