Sutjeska pobijedila SC Derbi i zakazala meč protiv Budućnosti

Ekipa Darka Vujačića slavila 89:82

7509 pregleda 5 komentar(a)
Vladimir Tomašević na večerašnjem meču, Foto: KSCG

Drugi polufinalista memorijalnog turnira "Ljubo Jovanović" je Sutjeska - Nikšićani su večeras u četvrtfinalnom duelu savladali SC Derbi 89:82.

Ekipa Darka Vujačića će sjutra (20.30) u polufinalu igrati protiv Budućnost Volija, dok će SC Derbi u utorak (16) u meču za 5. mjesto igrati protiv Lovćena.

Sutjeska je nešto lošije ušla u meč - "studenti" su vodili 8:0, a Nikšićani prve poene postigli nakon tri minuta igre. Uslijedila je serija Sutjeske 8:0 za izjednačenje (8:8), u napadu je odličan bio Vladimir Tomašević, pa je nakon 10 minuta bilo 20:15 za ekipu koja će se takmičiti u ABA2 ligi.

U drugoj četvrtini nakon trojke Milana Lužaića Sutjeska prvi put dolazi do dvocifrene prednosti - 35:25, potom i do 12 poena viška (37:25), ali je ekipa Andreja Žakelja uspjela da stigne zaostatak i poslije poena Andrije Slavkovića dođe do izjednačenja - 38:38.