Budućnost gubila 39 minuta i 48 sekundi i poslije dva produžetka slomila otpor Sutjeske

8877 pregleda 12 komentar(a)
Sa meča Budućnost Voli - Sutjeska, Foto: KSCG

Još jedno iznenađenje je bilo na pomolu u polufinalnu memorijalnog turnira "Ljubo Jovanović", ali u finale su se plasirali košarkaši Budućnost Volija, koji su, nakon dva produžetka, pobijedili Sutjesku 99:90.

U finalu, koje se igra u utorak od 20 i 30 u Bemax areni, igraće protiv Podgorice, koja je bila bolja od Mornara 81:80.

Sutjeska je vodila od početka meča, imala deset poena prednosti sredinom posljednje četvrtine, da bi 12 sekundi prije kraja Fil But iz prodora i uz dodatno bacanje prvi put doveo Budućnost u vođstvo 76:74.

Vrbica je u posljednjem napadu Sutjeske promašio cijeli obruč šutem za tri, ali je Tomašević spretno uhvatio loptu i pogodio uz zvuk sirene za produžetke.