Mornar na krilima Rasela i Mihailovića srušio Igokeu

Amerikanac ubacio čak devet trojki, ukupno 41 poen, crnogorski reprezentativac brojao do 26 za 91:83

24286 pregleda 9 komentar(a)
Debi iz snova: Deron Fets Rasel na utakmici sa Igokeom, Foto: Igokea/Nikola Vuruna

Na krilima fenomenalnog Derona Fetsa Rasela, koji je ubacio čak 41 poen, i Vladimira Mihailovića (brojao do 26), Mornar je na startu Admiralbet ABA lige savladao Igokeu 91:83.

Vicešampion Crne Gore je u 1. poluvremenu u dva navrata imao minus 13 (40:27 i 47:34), ali je u posljednjoj četvrtini ubacio čak osam trojki i stigao do brejka.

Barani su dobro počeli meč, poveli 15:9, ali je tada počelo prvo od dva „pomračenja” u 1. poluvremenu. Tim Mihaila Pavićevića je potpuno stao u napadu, u odbrani bio nemoćan, pa su domaći vezali 10 poena.

Na prvoj pauzi je, ipak, bilo 21:19 za crnogorskog predstavnika, da bi novi pad uslijedio u 2. četvrtini, u kojoj je jedini učesnik Admiralbet ABA lige iz BiH serijom 21:6 preokrenuo na 40:27.

Timska igra još ne postoji u Mornaru, o čemu govori činjenica da su od 34 šuta u 1. poluvremenu čak 21 uputili Rasel (14-5) i Mihailović (7-2), a da su gosti imali šest asistencija, dvostruko manje od rivala.

Ekipa iz Bara je imala osam skokova manje (17 naspram 25), a kako je igrala pod košem, govori i podatak da je dozvolila 24 poena iz reketa.

Uzgred, čak 20 puta je šutirala za tri i pogodila svega pet puta, dok je Igokea imala tri pogotka iz sedam pokušaja.

Rasel i Mihailović su ubacili prvih 17 poena svog tima u 3. četvrtini (Amerikanac 10, Ulcinjanin sedam), da bi Milija Miković nakon ofanzivnog skoka smanjio na 60:56.

Momak kojem je majka dala nadimak Fets jer je bio debeo kao beba, sa svojih 180 centimetara i 75 kilograma kao šilo se probijao kroz odbranu i bio nerješiva enigma za tim iz Aleksandrovca. U posljednjoj četvrtini trojkom, polaganjem i asistencijama za dva pogotka Petra Vujačića iza linije 6,75 bio je najzaslužniji za preokret u 34. minutu (74:72).

Ni to nije bio kraj - Rasel je dao svoju sedmu i osmu trojku, a onda je sa iste distance treći put pogodio i Mihailović za ogromnih plus devet (83:74) na četiri minuta i 14 sekundi do kraja.

Igokea se sa pet vezanih vratila na minus tri na minut i po do posljednje sirene, a nakon nerealizovanih napada sa obje strane, Rasel je 37 sekundi prije kraja stavio tačku nestvarnom devetom trojkom.

Za rekord mu je nedostajala još jedna, jer su Josip Sesar i Temu Raniko davne 2005. ubacili po 10.

Zanimljivo, treći najbolji strijelac Mornara bio je Vujačić sa šest koševa, tj. dvije trojke u posljednjoj dionici.

IGOKEA - MORNAR 83:91 (19:21, 28:16, 19:23, 17:31)

Laktaši - Sportska dvorana. Gledalaca: 550. Sudije: Nikolić, Obrknežević (Srbija), Vovk (Hrvatska).

Igokea: REJ 2, Kondić 2, Delalić 9 (5-3), TANASKOVIĆ 15 (3-3), KROFORD 13 (8-5), Jošilo, NAKIĆ 16 (2-2), STIVENS 12 (4-2), Voler 11, Marić 3 (1-1), Bošković.

Mornar: RASEL 41 (4-4), MIHAILOVIĆ 26 (6-6), Živanović, Vranković 5 (1-1), KOVAČEVIĆ 4 (2-1), PECARSKI 2 (1-0), Kone, Vesković, Miković 2, Vujačić 6, DIONG 5 (2-1), Vranješ.