Partizan prebacio stotku u Zagrebu, doprinos Đorđija Jovanovića: 7 poena crnogorskog bisera

Ekipa Željka Obradovića savladala Cibonu 105:81

4439 pregleda 1 komentar(a)
Detalj sa utakmice, Foto: Cibona/Marin Susic

Jedan od favorita za osvajanje Admiralbet ABA lige, Partizan furiozno je otvorio sezonu u regionalnom takmičenju - crno-bijeli su u 1. kolu večeras u Zagrebu lako i ubjedljivo savladali Cibonu 105:81.

Cibona je samo u prvoj četvrtini uspjela da zaprijeti Partizanu. Zagrepčani su u tom periodu konstantno vodili, imali i osam poena prednosti (24:16, poslije koša Marka Bakovića), ali su gosti već u drugoj četvrtini preokrenuli i prednost do kraja meča nisu ispuštali.

Partizan je u drugoj četvrtini napravio seriju 13:0, poveo 43:33, a na odmor otišao sa 17 poena prednosti - 58:41.

U nastavku je Partizan kontrolisao situaciju, brzo stekao i 20 poena viška, pa je Željko Obradović pružio šansu i mladim igračima. Priliku je dobio i mladi crnogorski reprezentativac Đorđije Jovanović koji je za deset minuta ubacio sedam poena, a imao je i po jednu blokadu i ukradenu loptu.

Najefikasniji kod Partizana bili su Uroš Trifunović, Kevin Panter i Tristan Vukčević sa po 14 poena.

Kod Cibone se istakao Krešimir Ljubičić sa 19 poena.