Budućnost se uozbiljila u 2. poluvremenu i oduvala Split

Na zvaničnom debiju Vladimira Jovanovića i sedam igrača, crnogorski šampion slavio 94:59

25748 pregleda 3 komentar(a)
Najefikasniji: Kameron Rejnolds je ubacio 16 poena, Foto: KK Budućnost Voli

Protiv jednog od glavnih kandidata za ispadanje, košarkaši Budućnost Volija su se mučili 20 minuta, a onda su pojačali tempo i stigli do veoma ubjedljive pobjede nad Splitom na debiju trenera Vladimira Jovanovića i sedam pojačanja - 94:59, iako je na poluvremenu bilo 46:41.

Početak meča nije, međutim, nagovještavao nikakva uzbuđenja. "Plavi" su odlično počeli, Kameron Rejnolds je ubacio dvije trojke, pa je već u 4. minutu bilo 11:0.

Dominik Mavra je poslije tri minuta i 47 sekundi dao prvi koš za "žute", da bi se tada "upalio" Šenon Šorter i brzo došao do dvocifrenog učinka, a svoj tim nekoliko puta doveo do minus pet.

Domaći su, ipak, u 13. minutu imali rekordnih plus 12 (31:19), ali su opet počeli da osciliraju i dozvolili Splitu da u završnici 1. poluvremena priđe na 44:41.

Na pauzi su Jovanović i njegovi izabranici vjerovatno imali zanimljiv razgovor, jer je Budućnost u 3. četvrtini zaigrala kako bi trebalo, i u odbrani i u napadu, pa je prednost konstantno rasla.

U finišu te dionice, koju je crnogorski šampion dobio 24:6, upisao se Igor Drobnjak, a već u uvodnim minutima posljednje četvrtine došao do dvocifrenog učinka.

Prednost je samo rasla do 36. minuta, kada je Aleksandar Lazić položio za 82:51.

Tada je u igru ušao dugogodišnji kapiten Suad Šehović (od ove sezone ta počast pripada Petru Popoviću), uz aplauze sa tribina.

I navijači znaju da mu je još devet trojki potrebno da srušio rekord Siniše Štembergera po broju pogodaka iza linije 6,75 metara (trenutno je na 395), ali je promašio jedini šut.

U ekipi nije bilo centra Alfe Kabe, koji će zbog bolesti pauzirati sedam dana.

Rejnolds je bio najefikasniji sa 16 poena, Drobnjak je ubacio 14, Eron Vajt 13, a Lazić 11, sve u posljednjoj četvrtini.

Tim sa Gripa su predvodili Šorter sa 19 i Nikola Đogo sa 13 koševa.

BUDUĆNOST VOLI - SPLIT 94:59 (23:17, 23:24, 24:6, 24:12)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 2.560. Sudije: Belošević, Pecelj, Ćalić (Srbija).

Budućnost Voli: REJNOLDS 16 (2-2), BEL-HEJNS 8 (4-2), Šehović, Atić 1 (2-1), BUT 8 (5-3), Lazić 11, Vajt 13 (7-4), Ilić 6 (1-0), JAGODIĆ-KURIDŽA 6 (1-1), Drobnjak 14 (1-0), Popović 6 (2-1), KAMENJAŠ 5 (4-1).

Split: Gizdavčić, KALAJŽIĆ 5, Runjić 4, ŠORTER 19 (6-5), ĐOGO 13 (2-2), JUKIĆ 2, Dubravčić, Nelson 6 (4-4), MAVRA 10 (3-1), Šarić.