Počela Prva košarkaška liga, pobjeda SC Derbija na startu

"Studenti" savladali Primorje 79:68

7958 pregleda 5 komentar(a)
Nikola Pavlićević na večerašnjem meču, Foto: SC Derbi

Košarkaši SC Derbija savladali su večeras Primorje 79:68 u prvom meču nove sezone u Prvoj crnogorskoj košarkaškoj ligi.

Kao i prethodne sezone, "studenti" utakmice igraju van konkurencije i njihovi rezultati se ne računaju u krajnjem zbiru na kraju regularnog dijela.

Ekipa Andreja Žakelja je vodila od početka utakmice i nakon pet minuta imala plus 12 (16:4). Na kraju prve četvrtine bilo je 24:12, da bi gosti do odlaska na odmor smanjili na minus četiri.

U četvrtom periodu Primorje je napravilo seriju 9:0 i prišlo na 69:67, ali su domaći taj nalet odbili i startovali pobjedom u Prvoj ligi.

Najefikasniji kod SC Derbija bio je Tomislav Ivišić sa 15 poena. Zoran Vučeljić je ubacio 13, a Nikola Pavlićević i Andrija Slavković po 12 poena.

Kod Primorja je najefikasniji bio Ognjen Mićović sa 14 poena. Dvocifreni su bili i Veselin Kovačević (13) i Božo Đurasović sa 10 poena.

U ostali mečevima prvog kola sastaju se Teodo - Podgorica, Mornar - Milenijum, Ibar - Jedinstvo, Danilovgrad - Lovćen i Dečić - Sutjeska.