Efes jači od Zvezde uz devet poena Ivanovića, Partizan primio "stotku" na povratku u elitu

Nikola Ivanović je postigao devet poena i imao pet asistencija za skoro 25 minuta na parketu

7094 pregleda 3 komentar(a)
Sa meča Efes - Crvena zvezda, Foto: Euroleague
Ažurirano: 07.10.2022. 21:58h

Oba predstavnika ABA lige u elitnom takmičenju poraženi su na startu Evrolige - košarkaši Crvene zvezde u Istanbulu, Partizana u Berlinu.

Zvezda je pružila solidan otpor šampionu Evrope, ali je Efes, ipak, prejak - 72:59.

Efes je na poluvremenu vodio 35:34, na kraju treće četvrtine 56:50, da bi u uvodu posljednjeg perioda prvi put došao do dvocifrene prednosti i do kraja je odbranio.

Vil Klajburn je postigao 19 poena za Efes, a Vasilije Micić 16.

U ekipi Crvene zvezde jedini dvocifreni bio je Bendžamin Bentli sa 13 poena, Nikola Ivanović je postigao devet i imao pet asistencija i tri skoka za skoro 25 minuta na parketu.

Partizan je u prvoj četvrtini primio čak 33 poena, na poluvremenu je bilo 61:43 i nije imao šansi protiv Albe na povratku u evropsku elitu.

"Crno-bijeli" su doenke popravili utisak u drugom dijelu, ali su na kraju primili "stotku" i nisu se nijednog trenutka primakli preokretu - na kraju 100:84.

Tamir Blat je postigao 16, a Luk Sikma 15 poena za Albu, u ekipi Partizana 22 poena Dantea Egzuma, 14 Danila Anđušića, 13 Kevina Pantera...