28316 pregleda 34 komentar(a)
Ažurirano: 10.10.2022. 20:15h
Završeno
20:03h

Košarkaši Budućnost Volija izgubili su večeras od Crvene zvezde 69:65 u derbiju 2. kola Admiralbet ABA lige.

Budućnost je samo dva puta vodila tokom meča, ali je ipak do samog finiša bila u igri za pobjedu.

Zvezda je na krilima Bena Bentila dobro otvorila utakmicu i povela 12:4. Budućnost je u tim momentima imala problema u napadu, a sve se promijenilo kada je trener Podgoričana Vladimir Jovanović u igru uveo Igora Drobnjaka. Crnogorski reprezentativac je pogodio dvije trojke zaredom, kroz prodore iznudio prekršaje rivala, pa sa linije za slobodna bacanja pogađao i Budućnost je prvi put povela - 25:24.

U tim momentima domaćin je bio nekoliko minuta bez poena iz igre, ali se opet razigrao i preko Bentila i Holanda ponovo stekao plus osam (35:27).

U drugoj četvrtini je Zvezda imala i prvi put dvocifrenu prednost (Bentil 41:30), a na odmoru plus osam (43:35).

U trećem periodu je bilo mnogo prekida, nije bilo ritma, a Zvezda je održavala prednost zahvaljujući Filipu Petruševu, pa je ponovo bilo plus 11 (51:40).

Nije se Budućnost predavala, prišla je na kraju 3. četvrtine na 55:51, a onda je poslije novih poena Drobnjaka ponovo i povela 57:55. Nakon toga domaćin je napravio seriju 6:0, otišao na 61:57, a na ulazu u posljednji minut bilo je 67:63. Nakon toga je Jagodić-Kuridža ukrao loptu, a onda napravio faul u napadu i nakon toga je otišla nada da bi Budućnost mogla do preokreta. Košarkaš Budućnosti je tom prilikom burno protestovao, jer je smatrao da nije bilo faula.

Najefikasniji kod Zvezde bio je Bentil sa 16 poena, Petrušev je ubacio 15.

Kod Budućnosti je blistao Drobnjak sa 19 poena i bio je jedini dvocifreni košarkaš crnogorskog šampiona.

Izmjena: 20:15h
20:02h

Neizvjesno u finišu meča, Popović je smanjio na 67:65, a onda Bentil pogodio dva bacanja za 69:65.