Pobjede Sutjeske i Mornara na startu domaćeg šampionata

Sutjeska savladala Dečić 84:75, Mornar bolji od Milenijuma 78:73

4394 pregleda 3 komentar(a)
Mašan Vrbica, Foto: KSCG

Košarkaši Sutjeske i Mornara zabilježili su po pobjedu na startu Prve crnogorske košarkaške lige.

Sutjeska je u gostima savladala Dečić 84:75, dok je Mornar u Baru bio bolji od Milenijuma 78:73.

Nikšićani su mnogo teže nego što se očekivalo došli do pobjede protiv novog prvoligaša. Sutjeska je u prvoj četvrtini poslije trojke Arsenija Vučkovića imala 13 poena viška (19:6), ali su domaći uspjeli da se vrate u meč, u drugom periodu ubace 29 poena i na odmor odu sa tri poena prednosti - 46:43.

Sutjeska je u drugom periodu imala plus sedam (55:48), ali je Dečić preokrenuo i dva puta vodio. Ipak, ekipa Darka Vujačića je u završnici pronašla bolja rješenja i na kraju rutinski slavila.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Vladimir Tomašević sa 19 poena. Mašan Vrbica i Arsenije Vučković su ubacili po 14 poena, a Vrbica je imao 11 asistencija.

Kod domaće ekipe Elis Vilijams je imao 20 poena i 13 skokova, a Marko Koljević 14 poena.

I podmlađeni tim Mornara je protiv Milenijuma do pobjede došao u neizvjesnoj završnici.

Polovinom posljednje četvrtine Milenijum je vodio 65:64, a onda je uslijedila serija domaćih 8:0 (72:65), za odlučujućih sedam razlike na tri minuta prije kraja.

Sjajan meč odigrao je Balša Živanović sa 22 poena, pet skokova i šest asistencija. Lazar Radetić je ubacio 17 poena, po 11 su dodali Nikola Rakočević i Marko Vesković.

U poraženom timu 18 poena Marka Raičevića, 15 poena i devet skokova Bogdana Cebalovića.