Poraz Nikšićanki na premijeri u regionalnom takmičenju

Košarkašice Nikšića u 1. kolu WABA lige izgubile od Orlova 81:64

1891 pregleda 2 komentar(a)

Košarkašice Nikšića su danas na domaćem terenu pretrpjele poraz u prvom meču u WABA ligi u istoriji kluba.

Bolje od Nikšićanki bile su košarkašice Orlova 81:64.

Domaća ekipa je tokom prve četvrtine u tri navrata vodila, ali su gošće u drugoj četvrtini održavale dvocifrenu prednost.

U trećoj četvrtini košarkašice Orlova su imale maksimalnih 20 poena viška (53:33), ali domaće igračice uspjele da smanje zaostatak i početkom četvrtog perioda priđu na 62:54. Nakon toga je uslijedio novi nalet Orlova i utakmica je bila riješena.

Najefikasnija u ekipi Nikšića bila je Teodora Sarić, koja je za 40 minuta imala 19 poena i 11 skokova, uz indeks 24. Saranda Daci je imala 14 poena i 10 skokova, a Zoja Čanović 13 poena.

U pobjedničkoj ekipi je najbolja bila Jelena Tadić sa 22 poena, dok je Marina Ristić ubacila dva poena manje.