Mornar pao u Zagrebu za prvi poraz u sezoni

Barani dugo vodili protiv Cibone, izgubili su u uzbudljivoj završnici - 91:88

20702 pregleda 9 komentar(a)

Košarkaši Mornara su doživjeli prvi poraz u sezoni u Admiralbet ABA ligi, iako je dugo izgledalo da će na krilima Derona Fetsa Rasela nastaviti pobjednički niz.

Na kraju, Cibona je slavila prvi put, Barani morali da se pomire da su sami sebe savladali - bilo je 91:88.

Rasel je odradio svoje, zaustavio se na 35 poena, (imao je 19 na poluvremenu), uz osam asistencija, a kada su koševi bili neophodni pogađali su i Marko Pecarski, Milija Miković, Marko Kovačević... Ali, na kraju je sve to bačeno u vodu.

Mornar je već u prvom dijelu prve četvrtine imao dvocifrenu prednost (19:9), ali se domaćin nije predavao, odličnim šutem je držao priključak, a na veliki odmor otišao sa minus sedam - 47:40.

Tim Mihaila Pavićevića je nešto slabije otvorio treći period, dozvolio "cibosima" da preokrene (56:53, 59:57), ali je i tu četvrtinu završio u plusu - vodio je 69:65.

Miković je vezanim trojkama vratio plus sedam (72:65), da bi Petar Vujačić i Džastin Pirs na pet minuta i 19 sekundi doveli Mornar do devet poena prednosti - 81:72.

Djelovalo je da je Mornar odbio nalet, ali je poklekao u finišu u penal-završnici...

CIBONA - MORNAR 91:88 (18:26, 22:21, 25:22, 26:19)

Zagreb - Košarkaški centar “Dražen Petrović”. Gledalaca: 500. Sudije: Ilija Belošević, Marko Pecelj, Stefan Ćalić (Srbija).

Cibona: Radovčić 5, PERASOVIĆ 14 (3-3), Smajlagić, Majcunić 7 (2-2), MAZALIN 3 (2-1), ARANITOVIĆ 5, BAKOVIĆ 11, KAPUSTA 21 (64), Malešević, Bundović 25 (7-6).

Mornar: RASEL 35 (8-7), MIHAILOVIĆ 6, Pirs 4 (5-2), VRANKOVIĆ 2 (2-2), KOVAČEVIĆ 6, PECARSKI 18 (3-3), Kone, Vesković, Miković 12, Vujačić 3, Đong 2, Vranješ.