Budućnost Voli rutinski sa MZT-om, Šehović na sedam trojki od rekorda

Tim Vladimira Jovanovića slavio 89:66

22964 pregleda 5 komentar(a)

Sve je bilo gotovo i prije nego što je počelo, jer je razlika u kvalitetu, budžetu, ambicijama, istoriji i imenu kluba ogromna u korist Budućnost Volija.

A ako je iko i sumnjao da će lagano doći do druge pobjede, u 6. minutu ih više nije imao, jer je tim Vladimira Jovanovića vodio 17:2 protiv MZT-a.

Poslije takvog starta se očekivala rapsodija, veoma ubjedljiva pobjeda, ali je na kraju bilo svega plus 23 - 89:66.

Nakon poraza od Crvene zvezde u Beogradu i pogotovo od Hamburga Tauersa na otvaranju Evrokupa u „Morači”, „plavima” je bila neophodna injekcija samopouzdanja.

Srećom, u goste im je došao jedan od najskromnijih timova AdmiralBet ABA lige, koji je na povratku u regionalno takmičenje osuđen na najteži mogući raspored - prvo je igrao sa Zvezdom u „Pioniru”, potom Partizanom u Skoplju i sada gostovao u hramu crnogorske košarke.

Nakon očajnog početka, tim Aleksandra Petrovića je pokazao da, ipak, nije zalutao u ABA ligu i početkom 2. poluvremena prišao na svega minus šest (41:35).

Tada su se Podgoričani uozbiljili, pojačali ritam i serijom 19:3 stigli do 60:38. Od tog trenutka se samo postavljalo pitanje kolika će biti konačna razlika...

Najveće ovacije izazvao je Suad Šehović, koji je pogodio trojku u 38. minutu. Sada mu još sedam fali da dostigne rekord Siniše Štembergera (403), osam da se osami na čeli liste najboljih trojkaša u istoriji ABA lige.

Promašio je još dva šuta iza linije 6,75 metara.

BUDUĆNOST VOLI - MZT 89:66 (23:10, 16:21, 25:15, 25:20)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 450. Sudije: Jovčić, Arsenijević, Stefanović (Srbija).

Budućnost Voli: REJNOLDS 18 (5-4), BEL-HEJNS 21 (8-7), Šehović 3, Atić 4, BUT 7, KABA 5 (3-1), Lazić 9 (4-2), Vajt 5 (4-3), JAGODIĆ-KURIDŽA 1 (2-1), Drobnjak 8 (6-6), Kamenjaš 8.

MZT: Krstevski 2, Maksvel 12 (3-2), MIĆOVIĆ 8 (2-2), KAFI 7 (4-3), Robev 1 (2-1), Magdevski 8, Ajvi 12 (9-6), D. STOJANOVSKI 10 (2-0), V. STOJANOVSKI, JIGITOGLU 6, Pandev, Veličkovski.