Radonjićev Panatinaikos ubjedljivo poražen, Zvezda izgubila od Baskonije

Olimpijakos slavio u Madridu protiv Reala

10647 pregleda 4 komentar(a)

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Vitoriji od Baskonije sa 75:92 (24:23, 23:19, 10:17, 18:33), u utakmici trećeg kola Evrolige.

U beogradskoj ekipi najefikasniji je bio Luka Mitrović sa 17 poena uz osam skokova, Ognjen Dobrić postigao je 14 poena uz pet skokova, a Nikola Ivanović 11 poena uz četiri asistencije. Bendžamin Bentil meč je završio sa 11 poena, a Filip Petrušev sa 10 poena.

Baskoniju je predvodio Markus Hauard sa 30 poena, a trojke je šutirao sedam od 12. Darijus Tompson pobjedi je doprinio sa 18 poena, uz šut za tri poena 4/4, a Vanja Marinković sa 10 poena.

Zvezda je igrala dobro u prvom poluvremenu predvođena Mitrovićem, Bentilom i Dobrićem i poslije druge četvrtine vodila je sa 47:42. Domaći tim je u nastavku zaigrao bolje, napravio je seriju 6:0 i poveo sa 48:47.

Zvezda nije uspijela da postigne koš u prva četiri minuta treće četvrtine, a Baskonija je predvođena Hauardom dobro šutirala "trojke" i uvećavala prednost, koja je u četvrtoj četvrtini iznosila 11 razlike, 75:64.

U ekipi Zvezde poslije toga Petrušev je postigao pet uzastopnih poena za šest poena zaostatka, ali je Baskonija ponovo pojačala, precizno je šutirala i ostvarila treću pobjedu u sezoni.

Zvezda je u prva tri kola pretrpjela sva tri poraza.

Košarkaši Albe pobijedili su u Berlinu Panatinaikos sa 94:65 (17:9, 26:24, 21:12, 30:20) i ostvarili treću pobjedu.

Albu je predvodio Luk Sikma sa 16 poena, 15 skokova i šest asistencija. Tamir Blat postigao je 15 poena uz sedam asistencija, Jani Vicel 11 poena, a Krist Kumadje i Jovel Zusman po 10 poena.

U grčkom timu najefikasniji su bili Marijus Grigonis sa 14 poena, Endru Endrus sa 13 i Paris Li sa 11 poena.

Panatinaikos ima pobjedu i dva poraza.

Olimpijakos je Madridu bio bolji od Reala sa 89:87 (20:21, 17:17, 26:24, 26:25). Ekipa iz Atine je stigla do trećeg trijumfa.

Pobjedonosni koš postigao je Kostas Slukas tri sekunde prije kraja utakmice. Slukas je utakmicu završio sa 14 poena, sedam asistencija i četiri skoka.

Najefikasniji je bio Saša Vezenkov sa 23 poena uz 12 skokova, a Džoel Bolomboj postigao je 11 poena.

U ekipi Reala najefikasniji je bio Džanan Musa sa 17 poena, Serhio Ljulj i Valter Tavares dodali su po 14 poena, a Geršon Jabusel 13 poena.

Olimpijakos ima tri pobjede u prva tri kola, a Real pobjedu i dva poraza.