Partizan se poigravao sa Virtusom, Barsa pala u Kaunasu, Fener bolji od Dubljevića (VIDEO)

Prvi trijumf "crno-bijelih", Bajern doživio četvrti poraz

5309 pregleda 6 komentar(a)

Partizan je toliko čekanu pobjedu u Evroligi ostvario u duelu sa Virtusom iz Bolonje.

U beogradskoj "Štark areni" je viđena totalna dominacija tima Željka Obradovića koji je do prvog trijumfa u sezoni stigao rezultatom 90:62.

Već u prvoj četvrtini su "crno-bijeli" došli do dvocifrene prednosti, bez problema je čuvali, a onda su u trećem i početkom posljednjeg perioda nokautirali rivala kada je bilo plus 31.

Džejms Naneli je predvodio Partizan sa 20 poena, Danilo Anđušić i Matijas Lesor su upisali po 14...

A Barselona je u Kaunasu doživjela drugi poraz - bilo je 73:72 za Žalgiris čiji su navijači ovacijama dočekali trenera Katalonaca Šarunasa Jasikevičiusa.

Barsa je imala napad za pobjedu, ali je Tomaš Satoranski izblokiran iz teške pozicije...

Valensija našeg Bojana Dubljevića je srušila Anadolu Efes u Istanbulu prije dvije noći, i večeras je bila blizu protiv Fenerbahčea, ali je na kraju morala da se pomiri s porazom (79:77).

Španski tim je dugo bio u prednost, koštala ga je očajna treća četvrtine koju je izgubio 26:15.

Dubljević je za nešto više od 22 minuta na parketu imao učinak od 13 poena, tri skoka i dvije asistencije.

Fenerbahče je predvodio Skoti Vilbekin (20).

Makabi je u Tel Avivu lako izašao na kraj sa Asvelom - 88:69, a jedina dva tima koja nemaju trijumf su Crvena zvezda i Bajern.

Zvezda tek treba da odigra meč 4. kola (sjutra gostuje Real Madridu), dok su Bavarci večeras na svom terenu izgubili od Olimpije iz Milana - 83:81.

Tragičar ekipe koju vodi Andrea Trinkjeri je Nik Vajler-Beb koji je na tri sekunde do kraja, kod prednost gostiju 82:81, promašio oba slobodna bacanja.

Nikolo Meli je upisao 17 koševa u Olimpiji, Kasijus Vinston 20 kod domaćina.