Milvoki u drami srušio Filadelfiju, Klipersima derbi Los Anđelesa - povratak Kavaja Lenarda (VIDEO)

Džoel Embid odbio da razgovara sa medijima pošto u drugom poluvremenu nije ubacio ni poen Milvokiju, Rasel Vestbruk kazao da je odigrao dobar meč u kojem je promašio svih 11 šuteva

2454 pregleda 0 komentar(a)

Košarkaši Milvokija pobjedom su počeli novu sezonu u NBA ligi, trijumfom u gostima protiv Filadelfije - 90:88.

Pobjednika je odlučila je trojka Veslija Metjusa 24 sekunde prije kraja nakon dodavanja Grejsona Alena iz auta.

"Bila je to sjajna odluka i Ves je uspješno to riješio", rekao je posle meča Janis Adetokunbo, koji je bio blizu tripl-dabl učinka sa 21 poenom, 13 skokova i osam asistencija.

Bruk Lopez je za pobjednički tim ubacio 17 poena, Alen je dodao 12.

U redovima Filadelfije, koja je upisala drugi poraz, najbolji je bio Džejms Harden sa 31 poenom, dok je Tajris Maksi ubacio 15.

Džoela Embida su potpuno "zatvorili" Lopes i Adetokunbo, pa se u drugom poluvremenu nije upisao u strijelce. Embid, koji je nakon utakmice odbio da razgovara sa medijima, završio je meč sa 15 poena i 12 skokova.

U derbi Los Anđelesa, Klipersi su kao gosti bili bolji od Lejkersa - 103:97.

Klipersi su upisali prvu pobjedu, a Lejkersi drugi poraz.

Kavaj Lenard je u svojoj prvoj utakmici nakon 16 mjeseci i teške povrede koljena ubacio 14 poena i uhvatio sedam lopti, Pol Džordž je meč završio sa 15 poena, koliko je ubacio i Džon Vol.

Najefikasniji u Lejkersima bio je Loni Voker sa 26 poena, poen manje je ubacio Entoni Dejvis, dok je Lebron Džejms postigao 20 poena uz deset skokova.

Podbacio je Rasel Vestbruk koji je postigao samo dva poena i imao šut iz igre 0:11.

"Pa šta? Bio sam solidan. Igrao sam žestoko, to je sve što se može tražiti od mene“, rekao je Vestbruk nakon meča.