PAO pao u Atini, Radonjić izgubio od nekadašnjeg saigrača, Zvezda bez šansi u Madridu, Olimpijakos blista (VIDEO)

Monako na krilima Majka Džejmsa pobijedio Monako, Alba bolja od prvaka Evrope, i Baskonija u seriji Olimpijakosa

6026 pregleda 4 komentar(a)

Panatinaikos Dejana Radonjića bio je pred ozbiljnim preokretom u Atini protiv Monaka Saše Obradovića, ali je duel nekadašnjih plejmejkera Budućnosti pripao gostu - tim iz Kneževine slavio je sa 83:80.

Monako je krajem prve četvrtine vodio 18 razlike, Grci su polako spuštali razliku, a krajem treće i početkom posljednje četvrtine dva puta poveli sa po jednim poenom.

Bila su to, međutim, dva jedina vođstva domaćih, jer je sjajni Majk Džejms u finišu odveo "kneževe" do treće pobjede u četiri kola.

Panatinaikos ima jednu pobjedu i tri poraza.

Džejms je na kraju ubacio 27 poena, jedan manje od najefikasnijeg da meču, Derika Vilijamsa iz Panatinaikosa.

Crvena zvezda nije imala šansi u Madridu - Reala je slavio sa 72:56 i nanio Beograđanima četvrti poraz u četiri meča.

Na nuli je još jedino Bajern, koji u narednom kolu gostuje Zvezdi.

Jedini dvocifreni kod "crveno-bijelih" bili su Bendžamin Bentil sa 15 i Luka Vildoza sa 10 poena.

Crnogorski reprezentativac Nikola Ivanović za 12 minuta na parketu nije se upisao u strijelce.

Najefikasniji kod Reala bili su Džanan Musa sa 13, Gabrijel Dek sa 12, Geršon Jabusele sa 11 i Valter Tavareš sa 10 poena.

Zvezda je zabeležila četiri poraza na startu Evrolige, a Real je upisao po dve pobede i poraza.

Efes je u Istanbulu nanio prvi poraz Albi - 84:81 za evropskog šampiona.

Sjajni Olimpijakos je sačuvao maksimalan učinak, iako je cijelu drugu i treću četvrtinu gubio od Baskonije - na kraju 97:92 za tim iz Pireja.