Budućnost Voli u uzbudljivom finišu slomila Cedevita Olimpiju

Tim Vladimira Jovanovića slavio 80:74

19346 pregleda 14 komentar(a)
Najbolja utakmica u dresu „plavih”: Fil But, Foto: KK Budućnost Voli/Filip Roganović

Derbi 4. kola donio je možda i više uzbuđenja nego što se očekivalo, prevashodno zbog problema u kojima je bila Cedevita Olimpija, ali se na kraju piše ono najvažnije - trijumf Budućnost Volija (80:74).

Dvije lagane pobjede, nad MZT-om (89:66) i Šljonskom (98:58), nagovijestile su da će „plavi” lakše nego ikad doći do trijumfa protiv Ljubljančana, izmučenih koronavirusom i uzdrmanih nakon debakla protiv Kluža u Rumuniji (94:76).

I početak je nagovještavao takav epilog - Podgoričani su konstantno povećavali prednost do 10. minuta, kada je Igor Drobnjak pogodio za 21:10. Ali, finiš 1. četvrtine je bio loš - prvo je Jogi Ferel lako dao trojku, a Marko Jeremić smanjio na 21:15, nakon što se Fil But naivno zaletio na Alena Omića, dobio rampu i otvorio kontru gostima.

Budućnost se mučila kad na terenu nije bilo Alfe Kabe, koji je dominirao u reketu, teško pronalazila rješenja u napadu i previše se oslanjala na šut za tri poena (12-2 u 1. poluvremenu, sam Tre Bel-Hejns 4-0, i to da nijednom nije bio ni blizu da pogodi). Zbog toga su gosti održavali priključak, a nakon serije od devet poena Džoša Adamsa izjednačili na 37:37, 65 sekundi prije kraja poluvremena.

I na odmoru je bilo izjednačeno (39:39), da bi bivši šuter Mornara, Marko Jeremić, svojim najjačim oružjem - šutem iza linije 6,75 - donio gostima prvo vođstvo u 22. minutu (42:41).

Tada je odgovorio Fil But - dva puta je zakucao, pogodio šut sa distance, potom i trojku, da bi i najbolji šuter ove ekipe, Kameron Rejnolds, konačno bio precizan iza linije 6,75 (nakon tri promašaja) i natjerao Juricu Golemca da traži tajm-aut na minus sedam u 25. minutu (53:46).

Njegov tim je veoma brzo stigao do priključka (56:55), a onda na startu posljednje dionice i do preokreta (61:60), što je najavilo neizvjesnu završnicu.

Tada je Eron Vajt dao koš i dodatno, a But nakon prodora i Bel-Hejns iz kontre preokrenuli na 67:61, pa je Golemac „ispucao” i pretposljednji tajm-aut sedam minuta i 28 sekundi prije kraja.

Cedevita je prišla na 67:65, imala napad za izjednačenje ili novo vođstvo, ali je Jogi Ferel pogriješio, a Bel-Hejns sa dva i Alfa Kaba sa četiri poena povisili na 73:65 na 5,05 do posljednje sirene.

Trener gostiju je uzeo i posljednji minut odmora, usput se žalivši na očigledan „trokorak” Kabe prije zakucavanja, a njegov tim odbranom opet zaprijetio i smanjio na 73:69.

Pri tom rezultatu, Kaba je odličnom odbranom osujetio dva napada gostiju, a onda 96 sekundi prije kraja, nakon što je pokupio ofanzivni skok, pogodio za 75:69.

Adams je pogodio trojku, potom su gosti imali još i napad za izjednačenje, ali ga nisu iskoristili, pa je kanadski plejmejker svojim 10. poenom povisio na 77:72 na 32 sekunde do kraja.

Omić je smanjio, ali je onda Amar Alibegović dobio tehničku zbog gaženja linije prilikom izvođenja, što je bio konačni kraj nadanja gostiju.

BUDUĆNOST VOLI - CEDEVITA OLIMPIJA 80:74 (21:15, 18:24, 21:20, 21:15)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 1.200. Sudije: Belošević, Nikolić (Srbija), Radojković (Hrvatska).

Budućnost Voli: REJNOLDS 11 (2-2), BEL-HEJNS 10, Šehović, Atić 4 (2-2), BUT 18, KABA 18 (9-6), Lazić 4, Vajt 5 (3-3), JAGODIĆ-KURIDŽA 3, Drobnjak 5 (1-1), Kamenjaš 2.

Cedevita Olimpija: Rebec, FEREL 17 (4-4), Herison 2, RADOVIĆ, Jeremić 13, Alibegović 8 (2-2), MURIĆ, Mulalić, ADAMS 20 (2-2), OMIĆ 14, Radovanović.