Grad anđela pao dva puta za šest i po sati, Lejkersi još na nuli

Portland upisao treću pobjedu u sezoni protiv velikana iz El Eja, heroji Dejmijen Lilard i Džerami Grent

6010 pregleda 0 komentar(a)
Reakcija Dejmijena Lilarda nakon trojke 12,4 sekundi prije kraja, Foto: Kiyoshi Mio/USA TODAY Sports

Dvije utakmice nedjeljnog programa NBA lige počele su u Gradu anđela u razmaku od samo šest i po sati, na obje su tugovali domaći.

Prvo su LA Lejkersi doživjeli treći poraz na isto toliko utakmica, a presudio im je Džerami Grent, koji je tri sekunde prije kraja pogodio za pobjedu Portlanda (106:104).

Lebron Džejms je pokušao da donese produžetke, ali nije pogodio.

Heroj je bio i Dejmijen Lilard, koji je bio najefikasniji igrač meča sa 41 poenom, uključujući i trojku za preokret 12,4 sekundi prije kraja, čime su Blejzersi zaokružili seriju 8:0 za preokret na 104:102.

Kralj je izjednačio svojim 31. poenom (imao i po osam skokova i asistencija), ali je Grent donio treći trijumf u sezoni timu iz Oregona.

U „Stejpls centru”, koji od decembra prošle godine ima novi naziv - „Crypto.com arena”, mnogo lakše su pali LA Klipersi, koji su nemoćno posmatrali šou Devina Bukera (35 koševa) i Finiksa (95:112).

Najuzbudljiviji meč je odigran u Lujzijani, gdje je Juta nakon produžetka savladala Nju Orleans 122:121. Džezerima je petominutni dodatak trojkom donio Džordan Klarkson, a pobjedu Keli Olinik polaganjem tri sekunde prije kraja.

Da stvar po Pelikanse bude gora, izgubili su dva bitna igrača - Brendon Ingram je već u 1. četvrtini zaradio potres mozga, a Zajon Vilijamson je osam minuta prije kraja regularnog toka ružno pao nakon rampe Klarksona i povrijedio kuk.

REZULTATI

LA Lejkers - Portland 104:106 (Džejms 31 p, 8 sk, 8 as - Lilard 41 p)

Atlanta - Šarlot 109:126 (Jang 28 p, 9 as - Ubre 24 p, 10 sk)

Klivlend - Vašington 117:107, poslije produžetka (Mičel 37 p - Bil 27 p)

Nju Orleans - Juta 121:122, poslije produžetka (Mekolum 28 p, 12 as - Markanen 31 p, 12 sk)

Oklahoma - Minesota 106:116 (Dort 20 p - Edvards 30 p, 11 sk, Gober 15 p, 15 sk)

Golden Stejt - Sakramento 130:125 (Kari 33 p - Foks 26 p, 10 as)

LA Klipers - Finiks 95:112 (Markus Moris 22 - Buker 35)