Perfektan početak, pa potop Budućnost Volija u Železniku

„Panteri” su majstorski kažnjavali sve rupe u odbrani tima Vladimira Jovanovića, slavili 96:91 i sa skorom 4:1 ostali u vrhu AdmiralBet ABA lige. Blistao Trent Frejžer sa 31 poenom i indeksom 43

26895 pregleda 27 komentar(a)

Sve što su košarkaši Budućnost Volija zamislili u 1. četvrtini, lako su pretvorili u stvarnost. Na krilima nezaustavljivog Marka Jagodić-Kuridže su već u 9. minutu stigli do plus 12 (29:17) i vjerovatno niko nije mogao ni da pretpostavi kakav ih pad čeka.

Ali, u preostalih 30 minuta, za sve su se pitali sjajni plejmejker Trent Frejžer i njegovi saigrači iz FMP-a. „Panteri” su majstorski kažnjavali sve rupe u odbrani tima Vladimira Jovanovića, slavili 96:91 i sa skorom 4:1 ostali u vrhu AdmiralBet ABA lige. Budućnost sada ima 3:2.

„Plavi” su, s druge strane, prekinuli seriju od četiri pobjede i na prvom od tri gostovanja (igraju protiv London Lajonsa i Igokee prije pauze zbog FIBA „prozora”) pokazali brojne slabosti u igri.

Najviše u odbrani protiv Frejžera, kojem su dozvolili da pogodi prvih šest šuteva za tri poena, da lako asistira, a da nisu makar probali da ga zaustave malo agresivnijom defanzivom ili nekim jačim faulom.

Amerikanac je bio najzaslužniji za preokret, jer je od čak 32 poena koliko je FMP dao u drugom kvartalu, on sam ubacio 14 (bez promašaja). Na velikom odmoru je bilo minus sedam (53:46), a poražavajuće djeluje podatak da učesnik Evrokupa sve do posljednjeg minuta nijednom nije prišao na manje od pet razlike.

„Plavi” su za prvih devet minuta dali 31 poen, isto koliko i u sljedećih 21! Zbog toga su u nekoliko navrata imali minus 13, da bi ih u život vratio Tre Bel-Hejns.

Kanadski plejmejker je u posljednjoj četvrtini nanizao devet poena, a potom i asistirao Aleksandru Laziću i Alfi Kabi, koji je četiri minuta i 35 sekundi prije kraja smanjio na 83:78.

Nažalost, Frejžer je svojom sedmom trojkom praktično riješio sve dileme, a otklonio ih sa četiri realizovana bacanja za 90:79 na 89 sekundi do kraja...

Kameron Rejnolds trojkom i Bel-Hejns košem i dodatnim bacanjem su smanjili na 90:85, 51,6 sekundi prije posljednje sirene. Ubrzo je Frejžer izgubio prvu loptu na utakmici, a Kanađanin pogodio oba penala za 92:89 na 26,5 sekundi do kraja.

Paulius Valinskas je takođe dva puta bio precizan sa linije penala, a Bel-Hejns takođe izgubio prvu loptu i to je bio kraj.

FMP - BUDUĆNOST VOLI 96:91 (21:31, 32:15, 18:16, 25:29)

Železnik - Arena FMP. Gledalaca: 700. Sudije: Pukl (Slovenija), Hordov, Peić (Hrvatska).

FMP: FREJŽER 31 (6-6), BIČ 3, Pavićević 8 (6-2), Stepanović 2, Nerandžić 8 (4-4), Šaranović 2, Simović, IZUNDU 5 (6-3), Janković 11 (1-1), Dženkins 8 (2-2), MANOJLOVIĆ 5 (1-1), VALINSKAS 13 (6-6).

Budućnost Voli: REJNOLDS 15 (1-1), BEL-HEJNS 24 (11-11), Šehović, Atić, BUT 5 (4-3), KABA 10 (3-2), Lazić 2, Vajt 15 (5-4), JAGODIĆ-KURIDŽA 17 (7-6), Drobnjak, Popović, Kamenjaš 4.