Budućnost osvojila London, ali se opet mučila nakon plus 20

Nakon plus 40 u Vroclavu protiv Šljonska, Budućnost Voli je savladala i Lajonse u Londonu (87:78) i ostala prva na tabeli grupe B sa skorom 3:1

25110 pregleda 6 komentar(a)
Alfa Kaba na večerašnjoj utakmici, Foto: London Lions

U AdmiralBet ABA ligi se još čeka pobjeda na strani, u Evrokupu je potpuno drugačija situacija - nakon plus 40 u Vroclavu protiv Šljonska, Budućnost Voli je savladala i Lajonse u Londonu (87:78) i ostala prva na tabeli grupe B sa skorom 3:1.

Od prvog minuta meča u „Ovo areni”, tik uz kultni Vembli, tim Vladimira Jovanovića je vodio. Sem Deker je polovičnim izvođenjem penala donio jedinu prednost „lavovima”, a odmah je trojkom odgovorio Kameron Rejnolds i razlika je brzo rasla.

Već u 2. minutu je bilo 8:1, nakon četvrte timske trojke (prve Edina Atića, dvije ubacio Tre Bel-Hejns, uz onu Rejnoldsa), „plavi” su u 4. minutu imali ogromnih plus 10 (16:6).

Alfa Kaba je u 1. četvrtini dva puta donosio plus 14 (23:9 i 29:15), a Kenan Kamenjaš je u 15. minutu donio plus 20 (44:24). Odličan je u tim trenucima bio i Eron Vajt (13 koševa u 1. poluvremenu), a možda bi razlika bila i veća da kontroverzni Ovi Soko nije igrao odlično u oba pravca i držao svoj tim u životu.

Zanimljivo, Budućnost je i u prethodnom kolu protiv Promiteasa imala plus 20, tada u finišu 3. četvrtine, a onda jedva izborila produžetke.

Sada nije doživjela takve muke, mada jeste bilo gusto...

Domaći su u finišu 1. poluvremena prišli na minus 12 (51:39), a činilo se da je sve gotovo kada je Marko Jagodić-Kuridža dao koš i dodatno bacanje za 65:46 u 25. minutu.

Napad, koji je tada bio perfektan, odjednom je stao, pa su Lajonsi polako topili prednost i prišli na 69:62 na startu posljednje četvrtine. Podgoričani su nekoliko puta odlazili na dvocifrenu prednost, domaći smanjili na 77:70 i imali otvoren šut za tri Sema Dekera, ali nisu pogodili, pa je Bel-Hejns svojom četvrtom trojkom vratio plus 10 (80:70) na dva i po minuta do kraja.

Ni tu nije bio kraj, Aron Best je dva puta davao koš i dodatno bacanje za 82:76 na 84 sekunde do kraja, da bi odmah nakon toga Rejnolds izgubio loptu, ali je bilo sreće - Deker je promašio oba bacanja, a Tomislav Zubčić dva šuta iza linije 6,75. Za razliku od Hrvata, Fil But je bio precizan sa iste distance i 34 sekunde prije kraja potvrdio pobjedu.

LONDON LAJONS - BUDUĆNOST VOLI 78:87 (15:29, 24:22, 21:16, 18:18)

London - „Ovo arena”. Gledalaca: 2.500. Sudije: Pastusjak (Ukrajina), Alijaga (Španija), Bisuel (Francuska).

London Lajons: SOKO 13 (7-5), Zubčić 12 (2-2), Vord-Hibert 2 (2-2), Best 15 (3-3), Soluade, DEKER 15 (6-3), NELSON 7 (3-3), Kvili 2, Ostrum, Šarma 4, KUFOS 4, HRUBAN 4 (2-2).

Budućnost Voli: REJNOLDS 3, BEL-HEJNS 21 (3-3), Šehović, ATIĆ 5 (2-0), But 11, KABA 16 (3-2), Lazić, Vajt 15 (4-4), JAGODIĆ-KURIDŽA 5 (3-3), Drobnjak 2, Popović 5, Kamenjaš 4.