Loš finiš odveo Bulse u poraz, dobar meč Vučevića

Bulsi izgubili od Nju Orleansa 115:111, Vučević meč završio sa 18 poena

3905 pregleda 2 komentar(a)

Košarkaši Čikaga izgubili su sinoć od Nju Orleansa 115:111, što im je treći poraz na posljednja četiri meča u NBA ligi.

Pet minuta i 23 sekunde prije kraja Bulsi su napravili seriju 8:0 i poveli 97:93. Nakon toga je sedam vezanih poena ubacio Brendon Ingram, pa su Pelikansi preokrenuli - 100:93. Nikola Vučević je pogodio trojku za izjednačenje (100:100), pa su se ekipe smjenjivale u vođstvu do posljednjeg minuta kada je Nju Orleans napravio mini-seriju 5:0, poveo 114:109 i riješio meč.

Nikola Vučević je utakmicu završio sa 18 poena (6/9 iz igre), sedam skokova i dvije asistencije.

Demar Derozan je bio najefikasniji kod Čikaga sa 33 poena, dok je Zek Lavin ubacio 23.

Pelikanse je do pobjede vodio Ingram sa 22 poena, devet skokova i tri asistencije. Jonas Valančijunas je ubacio poen manje, a imao je još 13 skokova i tri asistencije.