Poraz Crne Gore: Litvanci kontrolisali utakmicu u "Morači" i plasirali se na Mundobasket

Crna Gora - Litvanija 56:65

34029 pregleda 34 komentar(a)
Ažurirano: 14.11.2022. 21:02h
Završeno
20:52h

Košarkaši Crne Gore nisu uspjeli da savladaju Litvaniju u kvalifikacijama za Mundobasket - "baltička" selekcija je kontrolisala utakmicu u "Morači" i slavila 65:56.

Uoči posljednja dva meča, u februaru naredne godine protiv Češke kod kuće i Bosne i Hercegovine u gostima, Crna Gora ima 16 bodova i drži stvari u svojim rukama.

Litvanci su kažnjavali svaku grešku naše selekcije, imali veći broj skokova (38 naspram 29), a kada bi Crna Gora uspjela da se primakne usliijedio bi novi nalet.

Crna Gora je samo jednom vodila na utakmici (9:8) poslije poena Dina Radončića. Litvanija je u prvoj i početkom druge četvrtine održavala prednost zahvaljujući Mindaugasu Kuzminskasu i tokom prvih 20 minuta imala do devet poena prednosti.

Ekipa Boška Radovića je forsirala šut sa distance (pet trojki iz 25 pokušaja) i bila bez rješenja za odbranu rivala. U drugom dijelu je u dva navrata Crna Gora uspjela da priđe na minus tri (44:41 poeni Alekse Ilića i 47:44 trojka Milutina Đukanovića), ali je i na to Litvanija imala odgovor, pa je napravila seriju 7:0 i početkom posljednjeg perioda prvi put stekla dvocifrenu prednost (54:44), da bi poslije poena Kuzminskasa, tri minuta i 52 sekunde prije kraja, bilo i 61:47.

Litvanci su do kraja imali i maksimalnih 13 poena (63:50), pa su nakon utakmice proslavili plasman na Mundobasket.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bili su Nikola Ivanović i Vladimir Mihailović sa po 11 poena. Ivanović je zbog povrede ranije napustio igru.

Litvance su predvodili Kuzminskas i Vaidas Karinijausas sa po 13 poena.

Izmjena: 21:02h