Ni blizu preokreta: Mornar završio evropsku avanturu

U nedjelju je Mornar u gostima izgubio 88:70
4 komentar(a)
Nemanja Vranješ, Foto: FIBAEUROPE.COM
Ažurirano: 26.09.2017. 20:01h

Mornar nije bio ni blizu velikog preokreta - barski košarkaši završili su evropsku avanturu na prvom koraku, nakon poraza od ruskog Saratova i u revanšu 70:62.

U nedjelju je Mornar u gostima izgubio 88:70.

Izabranici Mihaila Pavićevića vodili su samo dva puta 3:2 i 6:4, a gosti do kraja prve četvrtine stekli sedam, a na poluvremenu 12 poena prednosti.

U drugih 20 minuta, ruski tim je bez većih problema držao domaćina na dvocifrenoj razlici i mirno priveo meč kraju.

Kao i prvoj utakmici, Nemanja Vranješ je bio najbolji u timu Mornara sa 21 poenom, Uroš Luković je imao dabl-dabl - 14 poena i 13 skokova.

U timu Saratova najbolji Maksim Šeleketo sa 12, po 10 su ubacili Amerikanci Frejzer, Hamer i Moris.

Mornar - Saratov 72:80 (6:13, 23:28, 17:11, 16:18)

Bar - Dvorana: „Topolica”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Maconi (Italija), Horozov (Bugarska), Ćiulin (Rumunija).

Mornar: Hadžibegović, Ćalić 1 (2-1), Mićović 9, Nidam 12 (2-1), Mijović 3 (2-1), Pavić, Šepard, Mugoša, Rejli-Ros 2, Vranješ 21 (12-11), Bakić, Luković 14 (6-2).

Saratov: Dauns, Ključnikov 5 (2-2), Klark 8 (4-2), Frejzer 10 (2-2), Robinson 4, Klimenko 3 (2-1), Zibirov 2, Moris 10 (3-3), Hamer 10 (2-1), Zabelin 6, Šeleketo 12.