Duško Ivanović debitovao pobjedom, Barsa nadigrana u Istanbulu, Valensija deklasirala bez Dubljevića

Zvezda bolja od Asvela, odlična partija Nikole Ivanovića

14383 pregleda 6 komentar(a)
Ažurirano: 17.11.2022. 22:48h

Duško Ivanović je imao vatren debi na klupi Crvene zvezde.

Pamtiće ga po pobjedi nad Asvelom (71:67) i velikim preokretima u beogradskoj dvorani "Aleksandar Nikolić".

Zvezda je u prvom poluvremenu dominirala, imala i 16 poena prednosti, da bi francuski tim sredinom posljednje četvrtine bio na plus osam...

Finiš je, ipak, pripao domaćinu koji je stigao do drugog trijumfa u evropskoj eliti ove sezone.

Crrnogorski plejmejker Nikola Ivanović je sa 16 poena bio najefikasniji kod "crveno-bijelih", Luka Vildosa je postigao 12, a Nemanja Nedović 11...

Dejvid Lajti je predvodio Asvel sa 16.

A derbi kola je pripao Anadolu Efesu koji je u Istanbulu bio bolji od Barselone - 96:86.

Aktuelni prvak Evrope je tako prekinuo seriju od tri poraza u Evroligi, a do trijumga su ga vodili Vil Klajburn sa 24 i Vasilije Micić sa 22 poena.

Efes je sada na skoru 3-5, a Barsa je doživjela treći poraz, nije joj pomogao ni fantastični Niko Laprovitola (28).

Olimpijakos je slavio u Minhenu protiv Bajerna (82:71) uz dabl-dabl učinak Saše Vezenkova koji je imao 20 poena i 13 skokova.

Real Madrid je lako savladao Albu (90:72), dok je Valensija - bez našeg Bojana Dubljevića koji je propustio meč zbog bolesti - doživjela debakl u Bolonji.

Virtus je slavio sa 30 poena razlike - 89:59.