Mega prebrza za Mornar: Treći poraz zaredom Barana u "Topolici"

Tim Mihaila Pavićeviće nije slavio kod kuće još od 9. oktobra

4652 pregleda 1 komentar(a)

Košarkaši Mornara skoro mjesec i po ne znaju za pobjedu na svom terenu u AdmiralBet ABA ligi.

Nisu se radovali još od 9. oktobra, a treći poraz zaredom u "Topolici" im je nanijela Mega (101:85).

Mladi beogradski tim je zasluženo slavio u Baru, kontrolisao ritam utakmice od početka do kraja - bio je jednostavno prebrz za sastav Mihaila Pavićevića.

Mornar je u drugoj četvrtini imao 12 poena minusa, do odmora je smanjio na pet (50:45), a u prvom dijelu treće četvrtine nagovijestio da bi mogao da okrene stvari u svoju korist.

Odgovor Mege je, ipak, bio ubitačan, pa je odličnom igrom u finišu trećeg i početkom posljednjeg perioda pobjegla na nedostižnih 81:63.

Mornar je tako u sedmom kolu regionalnog takmičenja doživio četvrti poraz, nakon što je kod kuće gubio od Partizana i SC Derbija, a u gostima od Cibone.

Mihailović je bio najefikasniji u crnogorskom timu sa 26 poena, Fes Rasel je upisao 19, a Marko Pecarski 14 uz 10 skokova.

Goste je predvodio iskusni Dragan Milosavljević sa 20 koševa, šest uhvaćenih lopti i sedam asistencija.

Mega je slavila drugi put zaredom, nakon što je u prošlom kolu deklasirala SC Derbi na Novom Beogradu.

MORNAR - MEGA 85:101 (24:31, 21:19, 18:27, 22:24)

Bar - Dvorana "Topolica". Gledalaca: 1.342. Sudije: Saša Pukl, Sašo Petek, Tomislav Stapić.

Mornar: RASEL 19 (13-10), MIHAILOVIĆ 26 (9-7), Živanović 3, Pirs 2, Vranković 4 (2-2), KOVAČEVIĆ 3, Marljukić, PECARSKI 14 (2-1), Miković, Vujačić, Diong 9 (1-1), Vranješ 5.

Mega: BRANKOVIĆ 13, RUDAN 10 (2-1), Uskoković 8 (2-2), KAZALON 12, Đurišić 3 (1-1), Kovačević, CEROVINA 6, RORI 14, Grbović 13 (7-6), MILOSAVLJEVIĆ 20 (8-7), Mušikić 2, Stefanović.