Sajmons "izrešetao" Džezere, "ratnici" negostoljubivi ove sezone

Golden Stejt je slavio 10. uzatopnu domaću pobjedu, Sajmons obarao rekorde Portlanda

3669 pregleda 0 komentar(a)
Sajmons je u prvih 12 minuta upisao 23 poena, Foto: REUTERS

Aktuelni prvak najjače lige, Golden Stejt zabilježio je 10. uzastopnu pobjedu na svom aprketu, pošto su "ratnici" bili bolji od od Hjustona sa 120:101. Utakmicu je obilježio Kanađanin Endrju Vigins sa 36 poena, sam trojki.

Ispratio ga je Stef Kari, dabl-dablom od 30 poena i 10 asistencija.

Veče u NBA je ipak obilježio Anferni Sajmons, koji je vodio Portland do pobjede nad Jutom sa čak 45 postignutih poena.

Sajmons je do poluvremena ubacio 33 poena i to je rekord Portlanda, na kraju prve četvrtine već je imao 23. Pogodio je 15 od 25 šuteva,sedam od 12 trojki i svih osam slobodnih bacanja.

I Jusuf Nurkić je bio odličan u Portlandu sa 15 poena i 14 skokova.

Šaj Gildžes- Aleksander je nastavio u odličnom ritmu i Oklahoma je slavila na gostovanju Minesoti.

Luka Dončić (30 poena) je vodio Dalas do pobjede nad Njujorkom u "Medison sjver gardenu".

U trećoj četvrtini Dalas je serijom 17:0 riješio utakmicu. Treću četvrtinu Dalas je dobio sa 41:15. Dončiću su pomogli 28 poena Hardaveja ali i Dinvidi, kojem su po skok i asistencija falili za tripl dabl, a ubacio je 17 poena.