SC Derbi se držao u igri do posljednje četvrtine, Ivanović sačuvao perfektan skor na klupi Zvezde

SC Derbi, baš kao i protiv Partizana u 3. kolu AdmiralBet ABA lige, pružio snažan otpor učesniku Evrolige, držao se u igri sve do 10 minuta odluke, ali je ipak morao da čestita mnogo boljem i iskusnijem rivalu, koji je slavio 92:76. Duško Ivanović dočekan aplauzima, a ovo mu je bila sedma pobjeda na isto toliko utakmica

13340 pregleda 5 komentar(a)
Završio utakmicu u 24. minutu zbog dva nesportska faula: Danilo Tasić, Foto: KK SC Derbi/Filip Roganović

Na povratku u „Moraču” poslije 20 godina, Duško Ivanović je dočekan gromoglasnim aplauzima, a onda je sačuvao perfektan skor na klupi Crvene zvezde i nakon sedme utakmice.

SC Derbi je, baš kao i protiv Partizana u 3. kolu AdmiralBet ABA lige, pružio snažan otpor učesniku Evrolige, držao se u igri sve do završnih 10 minuta, ali je ipak morao da čestita mnogo boljem i iskusnijem rivalu, koji je slavio 92:76.

Tim Andreja Žakelja nijednom nije vodio, ali se ni u jednom trenutku nije predao. Naprotiv - kad god bi se činilo da je Zvezda prelomila meč, „studenti” su nalazili neku novu snagu i vraćali se u život.

U 2. četvrtini, Beograđani su serijom 13:4 došli do 12 razlike (39:27), ubrzo imali i plus 14 (47:33), ali su domaći u finišu te i početkom 3. dionice zaigrali mnogo bolje i prišli na 49:43.

Tada su napravili dvije greške u napadu, poklonile „crveno-bijelima” lake poene iz kontri, ali nisu odustali. Nakratko ih je omelo što je Danilo Tasić u 24. minutu završio meč zbog druge nesportske greške, što je Zvezda iskoristila da vrati rekordnih plus 14 (61:47), ali je odgovor bio sjajan - Flečer Megi je pogodio dvije, a Andrija Slavković i Loren Džekson po jednu trojku, pa je na isteku 28. minuta bilo samo minus jedan (65:66).

Ista razlika je bila i pred odlučujuću dionici, nakon odlične asistencije Džeksona i zakucavanja Tomislava Ivišića za 67:68.

Domaći su, nažalost, na startu posljednje četvrtine promašili pet vezanih šuteva iza linije 6,75, a na drugoj strani je sa iste distance precizan bio Stefan Lazarević, da bi Luka Mitrović povisio na 74:67 i natjerao Žakelja da uzme tajm-aut sedam minuta i 13 sekundi prije kraja.

Muke su se nastavile, a Lazarević novom trojkom praktično otklonio sve dileme...

Zvezda je do kraja kažnjavala brzopletost „studenata”, koji su željeli da se što prije vrate u igru, ali su zapravo samo tonuli sve dublje, pa je razlika rasla do maksimalnih minus 17 (88:71).

SC DERBI - CRVENA ZVEZDA 76:92 (21:26, 18:23, 28:19, 9:24)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 500. Sudije: Nedović (Slovenija), Davidov (Sjeverna Makedonija), Hadžić (Hrvatska).

SC Derbi: DŽEKSON 15 (5-5), MEGI 14 (3-2), Pavlićević 4 (2-2), Vučeljić 6, Slavković 5, Hadžibegović 2, Baćović, TASIĆ 5 (2-1), T. Ivišić 11, Z. IVIŠIĆ 6 (4-2), DREŽNJAK 8, Tišma.

Crvena zvezda: VILDOSA 7, Lazarević 9, Mitrović 5 (2-1), LAZIĆ 13 (6-6), Martin 8 (6-6), DOBRIĆ 2 (2-2), Nedović 16 (6-6), Marković 6 (2-1), KUZMIĆ, Petrušev 10 (2-1), Topić 2, BENTIL 14 (2-2).