Podgorica slavila protiv Milenijuma, Teodo bolji od Lovćena

Sjutra (20:30) se sastaju Primorje i Sutjeska

5422 pregleda 6 komentar(a)
Košarkaši Podgorice, Foto: ABA League j. t. d/Dragana Stjepanović

Košarkaši Podgorice nastavljaju sa dobrim partijama - ekipa Nebojše Bogavca je večeras u "Bemax areni" u 8. kolu Prve lige savladala Milenijum 76:70 i upisala petu uzastopnu pobjedu u svim takmičenjima.

Podgorica je u domaćoj ligi na skoru 6-1, dok je Milenijum na 3-4.

Milenijum, koji je u prošlom kolu iznenadio Sutjesku, nije uspio da napravi još jedno iznenađenje. Podgorica je konstatno vodila, ali je ekipa Zorana Glomazića držala priključak do kraja, pa je meč riješen u samoj završnici.

U posljednji minut ušlo se sa minimalnom prednošću domaćina – 71:70, a nakon što je Marko Kljajević dva puta bio siguran sa linije penala (73:70), gosti su imali napad za izjednačenje. Dva puta su pokušali van linije 6,75, ali nisu bili precizni. Potom je Kljajević opet bio precizan sa penala i svom timu donio pobjedu.

Najefikasniji kod Podgorice bio je Danilo Brnović sa 14 poena. Mladen Vujić je postigao 12, a poen manje dodao je Marko Kljajević.

Kod Milenijuma 16 poena Luke Žugića, po 11 Petra Ivanovića i Bogdana Cebalovića.

Pobjedu je upisao i Teodo koji je u Tivtu savladao ekipu Lovćena 71:65.

Ekipa Dušana Dubljevića je vodila od početka meča, u prvoj četvrtini imala maksimalnih 16 poena prednosti (20:4), dok je na poluvremenu bilo plus 12 (43:31).

U trećoj četvrtini je došlo do pada Teoda, što je Lovćen iskoristio i serijom 16:0 izjednačio - 55:55. Potom je Teodo napravio seriju 8:0, poveo 65:57 i riješio meč.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Aleksandar Pantelić sa 23 poena. Dvocifreni su bili još Dragan Bjeletić (17) i Miloš Krivokapič (11).

Kod Lovćena su najefikasniji bili Alija Islamović i Andreja Stevanović sa po 13 poena. Milutin Đukanović je meč završio sa 12 poena.

Teodo je na skoru 4-3, a Lovćen na 3-5.

Pobjedu je upisao i Dečić koji je slavio protiv Danilovgrada 114:53.

U pobjedničkoj ekipi je najbolji bio Driton Čunmuljaj koji je ubacio 38 poena. Vasilije Dujović je dodao 27, a Rijad Turusković 10.

Kod Danilovgrada je najefikasniji bio Andrija Ranković sa 23 poena.

Dečić je na skoru 4-3, Danilovgrad 1-6.

Sjutra (20:30) se sastaju Primorje i Sutjeska, dok će termin odigravanja meča SC Derbija i Jedinstva naknadno biti objavljen.