Bogdan Bojić vodio Sutjesku do pobjede nad Primorjem

Nikšićani slavili 87:75 i upisali šestu pobjedu u ligi

3875 pregleda 3 komentar(a)
Bogdan Bojić, Foto: ABA League j. t. d/Dragana Stjepanović

Košarkaši Sutjeske savladali su večeras u gostima Primorje 87:75 u 8. kolu Prve lige.

Nikšićani su večeras upisali šestu pobjedu u ligi, imaju jedan poraz, baš kao i Podgorica protiv koje će igrati u narednom kolu. Primorje je na skoru 3-5.

Ekipa Darka Vujačića je od početka kontrolisala situaciju na terenu, u prvoj četvrtini imala 15 poena viška (24:9), da bi na poluvremenu bilo 51:30.

U nastavku je Sutjeska imala maksimalnih 25 razlike (57:32), ali su domaći uspjeli da smanje zaostatak i u nekoliko navrata priđu na jednocifren minus. Ipak, Sutjeska je kontrolisala situaciju na terenu i upisala novu pobjedu.

Nikšićane je do pobjede vodio Bogdan Bojić, koji je meč završio sa 34 poena (11/12 šut iz igre, 7/8 za tri poena), osam skokova i indeksom 43.

Vladimir Tomašević je ubacio 19, a Miloš Koprivica 17 poena. Mašan Vrbica je imao 10 asistencija.

Kod domaće ekipe je najefikasniji bio Božo Đurasović sa 18 poena. Ognjen MIćović je ubacio 15, uz 11 asistencija, Andrija Vučurović 12, a Veselin Kovačević 11 poena.