Propuštena šansa za važan brejk, Budućnost nakon produžetka pala na Kanarskim ostrvima

Gran Kanarija nijednom nije vodila u 2. poluvremenu, ali je izborila produžetak, u kojem je slavila 79:71

9197 pregleda 7 komentar(a)
Marko Jagodić-Kuridža na večerašnjoj utakmici, Foto: Eurocup

Velika šansa za četvrtu pobjedu u gostima u Evrokupu ove sezone, i to najveću, propala je - košarkaši Budućnost Volija su imali trijumf u rukama, ali su nakon produžetka poraženi od Gran Kanarije 79:71.

Obračun u Las Palmasu je bio izjednačen od početka do kraja. „Plavi” su slabo startovali, gubili 12:5, ali su serijom 8:0 preokrenuli na 17:15 i najavili borbu do posljednjeg daha.

Nakon 1. četvrtine je bilo 17:17, na poluvremenu 36:36, a poeni su bili sjajno raspoređeni - Kameron Rejnolds i Tre Bel-Hejns su dali po šest, Fil But i Aleksandar Lazić po pet, Alfa Kaba, Igor Drobnjak i Petar Popović po četiri, a Marko Jagodić-Kuridža dva.

U trećoj dionici Podgoričani su zaigrali bolje, pogotovo u odbrani, stalno su vodili, a u 27. minutu imali rekordnih plus šest (48:42).

Domaći su trojkom Džona Šurne na početku odlučujuće dionice izjednačili na 51:51, ali je Alfa Kaba sa šest poena vratio maksimalnih šest razlike (59:53).

To nije slomilo tim Jake Lakoviča, koji je trojkom Andrjua Albisija uz zvuk sirene stigao do novog izjednačenja u 37. minutu (62:62).

Na polaganje Bel-Hejnsa iz kontre je odgovorio Šurna, da bi nakon neiskorišćenih po dva neiskorišćena napada sa obje strane Jagodić-Kuridža napravio ofanzivni faul na 18,2 sekunde do kraja.

Kaba je prekinuo pas ka Halifi Diopu, koji je bio sam u reketu, ali Bel-Hejns nakon trka po cijelom terenu nije pogodio flouter za pobjedu.

Ušlo se u produžetke, u kojima je Kaba prvi pogodio, ali su Nikolas Brusino sa bacanja i Ej Džej Sloter pogotkom sa pet metara donijeli domaćima prvo vođstvo nakon 1. poluvremena (68:66).

Šurna je, nažalost, svojom trećom trojkom donio plus tri (71:68) na dva minuta i 37 sekundi do kraja, Jovanović odmah uzeo tajm-aut, ali je nakon njega Rejnolds ispustio šansu da uzvrati.

Granka je u sljedećem napadu imala dva ofanzivna skoka, a Albisi pogotkom iza linije 6,75 iz treće šanse povisio na 74:68.

Rejnolds sa dva i Kaba sa jednim bacanjem su vratili svoj tim u igru, ali je Šurna svojim atipičnim šutem pogodio još jednu trojku za nedostižnih 77:71 na 31 sekundu do kraja.

GRAN KANARIJA - BUDUĆNOST VOLI 79:71 (17:17, 19:19, 12:15, 16:13, 15:7)

Las Palmas - „Gran Kanarija arena”. Gledalaca: 3.000. Sudije: Rosi (Italija), Van den Bruk (Belgija), Travicki (Poljska).

Gran Kanarija: Inglis 5 (2-1), BALCEROVSKI 11 (1-1), Kljajić, SLOTER 8, Basas, ALBISI 12, Benite 3, BRUSINO 11 (5-5), Salvo 2 (2-2), ŠURNA 16, Lopes, Diop 11 (10-5).

Budućnost Voli: REJNOLDS 12 (2-2), BEL-HEJNS 13 (6-6), Šehović, But 5 (2-1), KABA 14 (10-4), Lazić 5 (1-0), Ilić 4, JAGODIĆ-KURIDŽA 5 (2-1), Drobnjak 9 (3-3), POPOVIĆ 4 (2-1), Kamenjaš.