Partizan protiv šampiona prekinuo niz poraza, Radonjićev PAO poražen u Barseloni

9560 pregleda 4 komentar(a)
Željko Obradović, Foto: ABA liga/Dragana Stjepanović

Partizan je niz od pet poraza u Evroligi prekinuo kada se možda i najmanje očekivalo - protiv aktuelnog šampiona Efesa.

"Crno-bijeli" su u dramatičnoj utakmici, u kojoj su sredinom treće četvrtine gubili deset razlike, a i u posljednjem periodu bili u zaostatku, slavili 82:79.

Džejms Naneli je 15 sekundi prije kraja pogodio za 78:74, zatim je bio miran sa linije bacanja za 80:76, da bi Kevin Panter takođe sa penala riješio meč, nakon što je Amat M'Baje postigao trojku za 80:79...

Naneli, Panter i Dante Egzum su ubacili po 18 poena, dok je na drugoj strani najbolji bio Rodrig Buboa sa 30, dok je Ante Žižić upisao 20.

Partizan sada ima skor 5-9, Efes 7-7.

Barselona je pobijedila Panatinaikos Dejana Radonjića na svom terenu 74:68.

Katalonci su vodili tokom cijelog meča, bilo je 13 razlike na početku 4. četvrtine.

Jan Veseli je postigao 15, Nikola Mirotić 14, a Tomaš Satoranski 13 poena za Barselonu, dok je u Radonjićevom timu najbolji bio Dvejn Bejkon sa 19.

Barsa ima skor 10-4, a PAO 6-8.

Košarkaši Baskonije napravili su iznenađenje i pobijedili u gostima lidera Fenerbahče sa 76:70.

Baskoniju su predvodili Markus Hauard sa 15, Pijera Henri sa 13 i Maik Kotsar i Metju Kostelo sa po 10 poena.

Kod Fenerbahčea najbolji su bili Marko Gudurić sa 14 poena i Tonje Džekiri sa 12 poena i devet skokova.

Baskonija je upisala devet pobjeda i pet poraza i zauzima šesto mjesto na tabeli, a Fenerbahče dijeli prvo mjesto sa Barselonom (10-4).

U narednom kolu Baskonija će dočekati Virtus, dok će Fenerbahče ugostiti Partizan.