Buker izbrojao do 58, Dalas se borio bez Dončića

Dvije večeri nakon što su izgubili sa 41 poenom razlike u Memfisu, Milkvoki Baksi su kod kuće nadigrali Jutu sa 123:97.

2425 pregleda 0 komentar(a)
Devin Buker nakon meča, Foto: USA TODAY Sports

Devin Buker upisao je rekordnih 58 poena, a Kris Pol je ubacio ključnu trojku na kraju za pobjedu Finiksa od 118:114 nad Nju Orleansom.

Pelikansi su do odmora imali prednost od 17 poena, ali samo pet nakon treće četvrtine kada su Buker i Pol napravili seriju od 15:0.

Nju Orleans je došao do 111:109 nakon polaganja Zajona Vilijamsona tri minute prije kraja. Pol je odgovorio trojkom, a Džoš Okogi je završio utakmicu sa dva slobodna bacanja 19,9 sekundi do kraja.

Pol je upisao 18 poena za Sanse.

Vilijamson je predvodio Pelikanse sa 30, a Si Džej Mekalum ubacio je 27.

Oklahoma je prekinula niz od pet poraza savladavši kod kuće Memfis sa 115:109, a Lugenc Dort je izjednačio rekord sezone sa 24 poena.

Tunder je izvukao pobjedu iako što je ostao bez Šeja Gildžes-Aleksandera i Džoša Gideja, njihova dva vodeća strijelca. Gildžes-Aleksander je propustio utakmicu zbog kontuzije donjeg dijela leđa, dok je Gidej utakmicu propustio zbog bolesti koja nije povezana s COVID-om.

Grizlija, kojima je prekinut niz od sedam pobjeda, predvodio je Dilon Bruks sa 32 poena.

Bobi Portis je ubacio 22 poena uz 14 skokova, Džru Holidej je dodao 21 poen i osam asistencija, a Bruk Lopes 18 poena i osam skokova za Bakse koji su bili bez Janisa i Krisa Midltona.

Lauri Markanen i Malik Bizli upisali su po 18 poena za Džez.

Portland je u gostima sa 107:95 slavio protiv Hjustona, a Anferni Sajmons je upisao 32 poena, što mu je rekord sezone.

Demijan Lilard je u prvom poluvremenu ubacio 25 poena uz 10 asistencija i prešao 18.000 poena u karijeri. Džoš Hart je upisao 12 poena i 13 skokova. Jusuf Nurkić 14.

Kod Roketsa najbolji je bio sa 15 poena Džejlen Grin.

Jedina utakmica koja nije odlučena u regularnom dijelu bila je duel Klivelenda i Dalasa koji su dobili Kavsi 100-99. Maveriksi su igrali bez Luke Dončića.

Donovan Mičel ubacio je 25, a Darijus Garland 18 poena i 12 asistencija, Evan Mobli je sa 17 poena, osam skokova i četiri asistencije doprinio drugoj pobjedi Kavsa nad Dalasom u četiri dana.

Kemba Voker je utakmicu zavšio sa 32 poena za Dalas, a Kristijan Vud je upisao svoj drugi uzastopni dabl-dabl učinak sa 26 poena i 14 skokova.

Majami i San Antonio su sinoć utakmicu odigrali u Meksiko Sitiju.

Majami je slavio sa 111:101, na krilima Džimija Batlera sa 26 poena i Bem Adebaja sa 22 poena.

Tajler Hirou dodao je 21 poen za Majami.

Keldon Džonson je predvodio Sparse sa 22 poena, dok je Devin Vasel ubacio 18.

LA Klipers su na svom terenu sa 102:93 bili bolji Vašingtona, a Kavaj Lenard je postigao 31 poen. Luk Kenard je dodao 20 poena.

Kristaps Porzingis je upisao 19 poena u porazu Vizardsa, devetom u nizu i 12. u posljednjih 13 utakmica.