Milenijum prekinuo seriju Teoda, Jedinstvo slavilo protiv Dečića

3282 pregleda 3 komentar(a)
Košarkaši Milenijuma, Foto: Facebook.com/KK Milenijum

Košarkaši Milenijuma i Jedinstva zabilježili su večeras pobjede u 10. kolu Prve crnogorske lige.

Milenijum je u gostima savladao Teodo 70:63, dok je Jedinstvo, takođe u gostima, bilo bolje od Dečića 74:69.

Milenijum je u drugom poluvremenu protiv Teoda odigrao odličnu odbranu, primio 25 poena i to je bio ključ pobjede.

Luka Žugić je predvodio ekipu Zorana Glomazića sa 17 poena, Marko Raičević je ubacio 16, po 12 Petar Ivanović i Miloš Jovanović.

U redovima Teoda 19 poena Dragana Bjeletića, a 14 Miloša Krivokapića. Ekipa iz Tivta je prekinula niz od tri trijumfa.

Oba tima imaju po pet pobjeda i četiri poraza.

Jedinstvo je u posljednjem periodu uspjelo da prelomi utakmicu i dođe do pobjede nad Dečićem. Nakon 30 minuta bilo je 59:56 za domaće, ali je ekipa iz Bijelog Polja posljednji period dobila 18:10 i stigla do trijumfa.

Nenad Vuković je za pobjedničku ekipu ubacio 18 poena, 13 je dodao Nemanja Knežević, uz sedam skokova.

Kod Dečića je najefikasniji bio Ilajdža Vilijams sa 28 poena i 11 skokova. Marko Koljević je imao 14 poena, uz šest asistencija, a dvocifreni je bio i Luka Nikaljević sa 12 poena i pet asistencija.

Bjelopoljski tim upisao je treći trijumf, Dečić ima skor 4-5.