Dončić isključen zbog serije prigovora, Janis blistao u Nju Orleansu

Finiks se poigrao s LA Lejkersima koje je pobijedio 130:104

3676 pregleda 0 komentar(a)
Dončić na meču sa Minesotom, Foto: USA TODAY Sports

Košarkaši Milvokija, trenutno najbolja NBA ekipa i prvaci od prije dvije sezone, savladali su u gostima Nju Orleans 128:119.

U izjednačenoj utakmici prevaga na stranu gostiju bio je raspoloženi Janis Adetokumbo koji je duel završio sa 42 poena. Iz igre je šutirao 12/17, a tokom utakmice šutirao je čak 22 slobodna bacanja od čega je pogodio 17. Dodao je i deset skokova.

Janisu je sjajno pomogao Bruk Lopesu koji je ubacio 30 poena uz sedam skokova.

Nju Orleans je cijelu utakmicu bio blizu, ali na kraju ipak nije ugrozio goste iz Milvokija uprkos odličnoj igri litvanskog centra Jonasa Valančiunasa koji je ubacio 37 poena, a imao je i 18 skokova te pet asistencija. Odličan je bio i Si Džej Mekalum koji je ubacio 31 poen.

Minesota je pred svojim navijačima savladala Dalas 116;106, s tim da je krajem treće četvrtine zbog stalnih prigovora isključen najbolji igrač Dalasa Luka Dončić, a potom i njegov trener Džejson Kid. Ali, gosti su utakmicu izgubili u drugoj četvrtini koju je domaćin dobio s velikih 36:14.

Za Minesotu su po 27 poena ubacili Entoni Edvards i Naz Rid, obojica su imala i po 13 skokova, s tim da je Edvards dodao i devet asistencija.

Dok je bio na parketu Dončić je sakupio 19 poena, šest skokova i sedam asistencija.

Nakon produžetka Filadelfija je bila bolja od Toronta 104:101 što je Siksersima bila peta pobjeda u nizu, dok je Toronto izgubio šestu utakmicu zaredom. Za domaćina je Džoel Embid ubacio 28 poena uz 11 skokova, a James Harden 14 uz sedam skokova i osam asistencija.

U dodatnih pet minuta Toronto je ubacio samo dva poena, a prvo ime gostujućeg sastava bio je Paskal Sijakam s 38 poena, 15 skokova i osam asistencija.

Uz cijelu petorku koja je imala dvocifren broj poena, kao i Džedija Osmana koji je s klupe ubacio 22 poena, Klivlend je kući savladao Jutu 122-99, dok je u napetoj završnici Atlanta pobijedila Orlando 126;125 uz 37 poena i 13 asistencija Trea Janga.

Finiks se poigrao s LA Lejkersima koje je pobijedio 130:104, već na poluvremenu bilo +24 za domaćina (68:44). I cijela petorka Sansa je imala dvocifren broj poena, a najbolji među njima bio je Kris Pol koji je postigao 28, uz osam asistencija.