Tandem Klivlenda jači od Janisa, moćan tripl-dabl Sabonisa

Bruklin je na svom terenu bio ubedljiv protiv Golden stejta sa 143:113

2410 pregleda 0 komentar(a)
Garland na meču sa Milvokijem, Foto: USA TODAY Sports

Klivlend je u derbiju NBA večeri na domaćem terenu pobijedio Milvoki sa 114:106, i tako došao do petog vezanog trijumfa.

Domaća ekipa je tokom treće četvrtine u nekoliko navrata vodila sa 24 poena razlike, a Milvoki je do kraja samo ublažio poraz.

Ovo je bio njihov treći međusobni meč u sezoni i prva pobjeda Klivlenda.

Donovan Mičel je vodio Klivlend sa 36 poena, Darijus Garland je dodao 23 poena, dok je Džaret Alen upisao 19 poena i osam skokova.

Janis Adetokumbo je u gostujućem timu zabilježio rekord sezone sa 45 poena, uz 14 uhvaćenih lopti, a Bruk Lopes je postigao 14.

Milvoki je na prvom mjestu Istoka sa 22 pobjede i devet poraza, dok je Klivlend treći sa učinkom 22/11.

Bruklin je na svom terenu bio ubedljiv protiv Golden stejta sa 143:113, a domaći tim je pitanje pobjednika riješio u prvom poluvremenu (91:51).

Čak devet igrača Netsa je imalo dvocifren učinak, najefikasniji je bio Kevin Durent sa 23.

Voriorsi su igrali bez Stefa Karija, Kleja Tompsona, Endrjua Viginsa i Drejmonda Grina.

Najefikasniji je bio Džejms Vajsmen sa 30 poena.

LA Klipersi su sa 126:105 bili bolji od Šarlota, a Pol Džordž je ubacio 22 poena i predvodio je sedam igrača s dvocifrenom učinkom. Nikolas Batum je postigao 21 poen iz sedam ubačenih trojki, Kavaj Lenard je dodao 16, a Norman Pauel 14 za Kliperse, koji su ostvarili rekord sezone od 23 ubačene trojke.

Lamelo Bol predvodio je Šarlot s tripl-dabl učinkom - 25 poena, 11 skokova i 12 asistencija.

Dalas je na gostovanju savladao Minesotu sa 104:99, uz dabl-dabl učinak Luke Dončiča (25 poena i 10 asistencija). Pratio ga je Tim Hardavej sa 21 poenom, dok je kod domaćih najbolji bio Entoni Edvards sa 23.

Lebron Džejms je postigao 34 poena, imao i 11 asistencija, ali su Lejkersi ubjedljivo poraženi od Sakramenta u gostima 134:120.

Čak četvorica igrača Kingsa imala su više od 20 poena - Kevin Erter 26, Kigan Marej 20, Dearon Foks 22 i Harison Barns 20, dok je Domantas Sabonis upisao impresivan tripl-dabl - 13 poena, 21 skok i 12 asistencija.